Бренд HUANAN X79 делукс игри плоча ПРОЦЕСОРОТ Xeon E5 2690 C2 со кулер RAM меморија 16G(2*8G) RECC GTX1050Ti 4G DDR5 видео картичка
Ново - 20 %

Бренд HUANAN X79 делукс игри плоча ПРОЦЕСОРОТ Xeon E5 2690 C2 со кулер RAM меморија 16G(2*8G) RECC GTX1050Ti 4G DDR5 видео картичка

Залиха
DEN 41472.00
DEN 33178.00
Износот:

Понекогаш не постои никаква причина.
4 : Ако користите i7 серијата процесори, pls не користите РЕГ ECC истовремено, бидејќи тие се некомпатибилни со едни со други.9 GHz
Приклучок тип : LGA 2011
3-то ниво на кешот : 20 MB
Технологија : 22nm
TDP : 135 W
(ПРОЦЕСОРОТ не се сосема нови, добра состојба, добро тестирани пред превозот, 1 година гаранција )
Меморија :
Бренд : Samsung/Клучни/Hynix/други(брод по случаен избор)
Тип : РЕГ ECC(сервер меморија)
Фреквенција : DDR3 1333
Капацитет : 16 G(8 G*2)
Answer : ___________________________ Note :
1 : меморија не се сосема нови, добра состојба, добро тестирани пред превозот, 1 година гаранција
2 : меморија со heatsink и без heatsink, ние брод по случаен избор
3 : pls избрише меморијата златен прст со гумичка пред користење
Видео картичка :
Состојба : Нова
Модел : GTX1050 TI
Меморија : 4 G DDR5
Автобус ширина : .
6 : производителот на HUANAN интегрира само-тестирање на алатката со светлото во матичната плоча, па како што можете да видите во видеото, постои заднинско осветлување кога матичната плоча е да работи. 2 PCI-E NVME SSD
Интегрирана графичка картичка : Никој
Вкрстен Оган : Да
SLI : Никој
Интерфејси : 1*RJ45/4*SATA2.
5 : температурата на ПРОЦЕСОРОТ и систем кој што е прикажан во AIDA64 и bios-от може да биде во ред, и тоа е, исто така invariable, дека не е функција проблем, едноставно параметар грешка.0 задните/4*USB3.
HUANAN е в hinese фонетски правопис, бренд во Кинески е :
Купувачите мора да се прочита :
Постојат некои продавачи кои илегално украде WUSON продавница фотографии и плоча опис, па ние да се стави вода белег на нашата главна фотографија, и би сакале да дадат изјава подолу :
1 : WUSON продавница е самостојна агент на бренд HUANAN на Aliexpress;
2 : Само WUSON продавница HUANAN матични плочи се вистинска гаранција и имаат официјална HUANAN по продажба на услуги во Aliexpress. Повеќето нематеријални работа е за транспорт, поголемиот дел од парцели може да биде донесено во рамките на потребните време, но никој не може да гарантира дека сите парцели можат да бидат испорачани со време, понекогаш некои парцели се одложи со наведени причини, како што се лошите временски услови/празник/post office службеници штрајк/custom царинење одложување итн.7 кг или така
Answer : ___________________________ Note :
1 : CR2032 батеријата во матичната плоча фотографии ќе бидат отстранети пред превозот, како и батеријата е забрането во CN пост и обичај
2 : Некои плочи може да имаат малку гребење или термичка паста или прст печатење на метал заграда или други метални делови, тоа е нормално, тие би можеле да бидат предизвикани во собранието на работилницата или во текот на тестирањето.
Сите производи се тестирани пред превозот?
Да, WUSON продавница има 3 технички тимови за тестирање на сите работни дена, па можеме да 1000000% гаранција дека сите наши производи се работи добро пред да бидат испратени надвор од нашиот магацин.
ПРОЦЕСОРОТ :
Чип : Intel Xeon E5 2690 C2
Главната фреквенција : 2.1(ALC892 чип)
Посебна функција : PCI-E X4 да 2280 М.0/2*ГЛАСАЧКО МЕСТО/2/4*USB2.
Сите ќе парцели биде сигурно доставен во рамките на времето дадено од страна на Aliexpress?
Сигурно дека не.
Матична плоча :
Бренд : HUANAN
Модел : Делукс X79
Состојба : Целосна нова
ПРОЦЕСОРОТ грло : LGA 2011
Структура : ATX
VGA приклучок : 3*PCI-E X 16
Power port : 24+8pin
ПРОЦЕСОРОТ е поддржано : Intel серија со LGA 2011 socket
(Xeon E5 2620/2630/2640/2650/2660/2665/2670/2680/2690/1650/1660 C2&V2, ние не пробате со i7 серијата процесори, па затоа ние не сме сигурни дали овој одбор работи со i7 процесори или не)
Меморија грло : 4*DDR3
Макс мемориски капацитет : 4*16 G 1066/1333/1600 MHz
Меморија тип поддржан од : не-ecc/reg ecc/ecc
Soud песна : 7.

Декларираните карактеристики

Пристаништа:
Ethernet,PCI-E 3.0,USB 2.0,PS2,PCI-Express X16,USB 3.0,SATA
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
Меморија канал:
четири
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Тип Socket:
LGA 2011
Форма Фактор:
ATX
Почетен Датум:
2013
Меморија Банка:
4 DDR3 DIMM
Чипсет Производител:
Intel
Максимална Ram Капацитет:
64 GB
Меморија Тип:
DDR3
Хард Диск Интерфејс:
4*SATA2.0; 2*SATA3.0; 3*x PCIe 16
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Број На Модел На:
X79
Примена:
Десктоп
Чипсет:
Intel X79
Објектот Состојба:
Нови
Гаранција:
2 години(слободна размена)
Функција:
Crossfire
Тип на ПРОЦЕСОР:
Xeon E5 2690 C2
меморија:
RECC DDR3 16G (8G*2) 1333
плоча големина:
282*220mm
Тестирани пред превозот:
Yes со AIDA64 во WIN7
cpu ладилник:
Кула тип-2 heatpipes бучава слободни
ВИДЕО КАРТИЧКА:
GTX1050Ti 4G DDR5(различни стилови, брод по случаен избор)
Звук Песна:
7.1 звук песна

Поврзани производи