26 опрема Proskit МТ-2017 AC/DC LCD Заштитна Функција Аналогни Multimeter,Ohm Тест Метар,Capacitance Мерење
Ново - 7 %

26 опрема Proskit МТ-2017 AC/DC LCD Заштитна Функција Аналогни Multimeter,Ohm Тест Метар,Capacitance Мерење

Залиха
DEN 1487.52
DEN 1383.00
Износот:

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни 26 опрема Proskit МТ-2017 AC/DC LCD Заштитна Функција Аналогни Multimeter,Ohm Тест Метар,Capacitance Мерење на Објектот : Бренд Proskit Професионални AC/DC LCD Заштитна Функција Аналогни Multimeter,Ohm Тест Метар БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Карактеристики во Согласност со 2008 година CE безбедност стандард двострано стакло епоксидна PCB Огледува Алуминиум dial плоча 20k OHM/V DC & 9,k OHM/V AC влез на осетливост на Преоптоварување и погрешно се користи за заштита на Прилагодливи назад навалување уред со hook-up (дизајн на Соодветни заштитни holster заедно Отпор, Тековната & Напон мерења 10 Amp DC Опсег, Транзистори h FE Тест на Континуитет Ѕвончето и Батеријата Тест Нула-центар метар (Нула) Тест води, батерии, спојување и упатството за корисникот вклучени Идеален за користење во областа на лабораторија, училиште,дома апликации и повеќе

Декларираните карактеристики

Работен Режим:
Рачно
Дисплеј Тип:
Покажувачот на екранот
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Мерење Inductance Опсег:
NO
Мерење Capacitance Опсег:
0.025-0.25-25uF(C2), 2000uF(Ц1)
Мерење На Напон Спектар:
0.1/2.5/10/50/250V±3.0%FSD, 1000V ±4.0%FSD
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
50μ//2.5 m/25m/250mA±3.0%FSD, 10A ±4.0%FSD
Мерење На Отпор Опсег:
1 / 10 / 100 /1K / 10K
Димензии:
160(L) x 105(W) x 40(H) mm
Број На Модел На:
МТ-2017

Поврзани производи