10PCS батерија 18650 Акумулатори Оригинални Бренд батерија 18650 3.7 v 2100mAh Li-ion Батерија за светло 18650
Ново - 20 %

10PCS батерија 18650 Акумулатори Оригинални Бренд батерија 18650 3.7 v 2100mAh Li-ion Батерија за светло 18650

Залиха
DEN 1151.04
DEN 921.00
Износот:


10 PCS батерија 18650 Акумулатори 100% Оригинални Бренд батерија 18650 3.7 v 2100m Ah Li-ion Батерија за светло 18650
Објектот спецификите
Е прилагодено : да
Тип : Li-Ion
Номиналниот Капацитет : 2100m Ah
Број На Модел : 18650
Номиналниот Напон : 3.7 v
Големина : 18*18*65mm
Опис На Производот
10 PCS/многу 18650 2100m Ah Li-ion батерија
Стандарден Напон : 3.6 V-3.7 V
Полнење Напон : 4.20+/V -0.03
Испуштање Отсечени Напон : 3.0 V
Висина : 65.0+/-1.0 mm (2.56 во)
Референца Тежина : 43-46g (1.62 мл) по ќелија
Должина : 65mm, со Дијаметар : 18mm
Стандарден Капацитет : 1900-2300m Ah ( со Бендот заштита )

Декларираните карактеристики

Номиналниот Напон:
3.7 V
Број На Модел На:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
Lanzhd
Номиналниот Капацитет:
2000mAh
Замена На Батеријата:
No
Батеријата Број:
10
Тип:
Li-Ion
Големина:
18650
Type1:
bettery 18650
Type2:
батеријата 3.7 v
type3:
18650
type4:
Батерија
type5:
Li-Ion
type6:
батерија за фенерче
Type7:
Литиум
Type8:
Полнење Батерии
Type9:
18650 Батерии
Type10:
Батерии

Поврзани производи