5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата/заварување совет/устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли /заварување додатоци

5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата/заварување совет/устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли

Залиха
DEN 806.40
Износот:


5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата/заварување совет/устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли /заварување додатоци
Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик( 18 Cr-12 Ni-2.5 Mo >5 Ti>C%)
Карактеристики :
1.Нов и висок квалитет
2.Удобен и практичен
3.парична казна изработка
За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за dissccount !
Настава спецификации :
Топло-Воздух Заварување се користи за полипропилен, полиетилен, ПВЦ и поликарбонат.
На заварување род мора да бидат од ист материјал.
Осигурете се дека брзина заварување млазницата се чисти со sharpcutting рабови.
На делови за да биде заварени мора да биде поддржан во место и блокирани за да се обезбеди воздух не може да избега преку жица.
На заварување млазницата треба да се одржи така што воздухот слот е паралелно со жица за да се заварени. На крајот на заварување,
на род се сече со сечење на работ со помош на еден пресврт на зглобовите. На чевли на крајот на млазницата, треба да ги принуди
на омекнат прачка за заварување на своето место. (графикон 9)
Да заварување полека, го поставите на топлина за да се намали амбиент.
За да се доврши некоја непријатна или грозен заварување, вишокот материјал може да се намали далеку со стенли нож, земјата далеку со
датотека или tooled користење на пиштол и ладно шрафцигер или длето.
Брзина На Заварување
Употребата на брзина заварување совети на нашиот топол воздух алатки се зголемува и концентрацијата на топол воздух и износот на
профил заварување материјал кој може да бидат вложени во еден помине. Генерално, заварување со овој метод резултати во заварување брзини
до 15 пати побрзо отколку нишалото заварување. На заварување самиот процес, како што е прикажано подолу, е иста како и нишалото
метод со исклучок дека брзина заварување млазницата се користи за водење на прачка на заварување заеднички.
Пластика Признавање
Земете мал sliver или бричење на материјалот да биде заварени и таа светлина со пламен, да се почитува и да мириса на чад.
· За ПВЦ : темно чад и acrid мирис.
· За Полиетилен (PE) : не пушат, на стопен материјал drips како свеќа восок и мириса на восок.
· За Полипропилен (PP) : не пушат, на стопен материјал drips како свеќа восок и мирис на изгорена масло.
· За Polyamide (АП) : не пушат, стопен материјал повлекува за да се формира една нишка и мирис на изгорена рог.
· За Поликарбонат (PC) : жолтеникаво sooty чад, сладок мирис.
· За ABS : темно чад, sooty снегулки, сладок мирис.
Заварување Род видови & Предложи Заварување Температури

Декларираните карактеристики

Примена:
Заварување на пластика листови ,што се користи за топол воздух заварчик
Број На Модел На:
BAB600178
Бренд Име:
DasYida
Материјал:
316L не ' Рѓосувачки челик
is_customized:
Yes
Примена:
се користи за пластични заварчик
Заварување Тип:
заварување на пластика

Поврзани производи