Децата Оптички Рецепт Поликарбонат Безбедност Очила За Фудбал / Фудбал Играчи Заштита на Око повредени

Децата Оптички Рецепт Поликарбонат Безбедност Очила За Фудбал / Фудбал Играчи Заштита на Око повредени

Залиха
DEN 1248.00
Износот:


Прашање можеби ќе сакате да ги поставите
1. Дали цената вклучува рецепт леќа ?
Да, тоа е.вие не треба да се направи друга цел.
2. она што е материјал од леќа
тие се спортски смола леќа, не очила леќа
3. Е објективот анти-магла
Не, Вистински анти магла леќа се многу скапи.
може да се задоволи некои продавачот кои се фалат, тој има анти магла леќа со ниска цена. тоа не е на сличен легален начин.
Но, не грижете се, леќа само магла до кога времето станува ладна.
Можете да ги исчистите леќите со сапун, тоа може да се спречи магла нагоре. Тоа е евтин и удобен.
*Не користете анти магла sprary, тоа боли, леќа и очите!!!
4. зошто леќа рецепт не се исти како што ви дадов
Јас намали -0.25~-0.5(+0.25~+0.5) од вашиот рецепт. Бидејќи овие се за спортот, многу блиску до вашите очи. Толку долго како што е малку пониско од вашите нормално рецепт, ќе се чувствуваат удобно и не вртоглавица.
Нема потреба да се направи објектив за cyclinder -0.25 и -0.5. Тоа е
физиолошки астигматизам , ова е нормално.
има толку многу фактори направија нашите очи не се совршени, додека ние растат. како што се читање книги, додека легнал,многу бришење очи, squint види сл.Тоа е причината зошто секој еден може да има некои цилиндар, но ова не е болест, ниска cyclinder е во ред.
5. Зошто ви е потребна толку многу денови за да превозот.
Јас обично брод два дена откако ќе го поставите цел. Но, не е можно да го направам леќа не се совршени
па јас треба да го промените редоследот на леќа, и овој трошок еден ден.
6. Е ова за деца ?
Да, овој костим за деца на возраст под 13 години. Ако вашите деца само право на 13 години, јас ви препорачуваме да се купи возрасни modle. Бидејќи тие се расте брзо во оваа возраст, тие може да се малку големи во почетокот носат овие очила.
Ако вашиот ученик растојание над 60,јас ви препорачуваме да го користите овој тинејџер очила : http : //www.aliexpress.com/store/product/Optical-RX-Sports-Basketball-Goggles-Football-Glasses-Detachable-For-Prescription-Myopia/1291593_32458451628.html
7. Како е чувството на waring овие очила.
Морам да кажам се чувствувам малку несигурен кога јас прв пат се носат овие очила. Но морам да го носат затоа што јас го сакам спорт и имам myopia.
Тоа ме чини еден ден да се користи за да игра кошарка со очила.
Но сега сакам со очила,бидејќи јас не може вкупно уживаат спорт, и тоа се спречи толку многу опасно.
Ве молам оставете ме на вашите очи
prescripton информации како што
заврши на плаќање :
десно лево
Сфера : ______ _____
цилиндар : ______ _______
Оска : ______ _______
растојание : ________ ________

Декларираните карактеристики

Рецепт Тип:
Една Верзија, Progressive
Леќи На Индекс:
1.56, 1.67
Леќа Функција:
Фото Браун, Анти Blue Ray
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Бренд Име:
FGHGF
Пол:
Момчиња
Рамка Материјал:
Пластични Титаниум
Број На Модел На:
014
Рамка Материјал:
Ацетат

Поврзани производи