5630 5730 SMD LED лента Не-водоотпорен DC 12v , топло бела и ладно бела Led диоди интегрирани во еден led диоди 60 Led диоди/M 5M/roll

5630 5730 SMD LED лента Не-водоотпорен DC 12v , топло бела и ладно бела Led диоди интегрирани во еден led диоди 60 Led диоди/M

Залиха
DEN 816.00
Износот:

Напон : DC 12v
Зрак Агол : 120°
Моќност : 14.4 W/m Боја : топло бела, clod бела, природата бела
Тип : 60 led диоди/m 300 led диоди /ролна
Големина : 5 метри должина х ширина 1cm
Работна Температура : -20° до 50°
LED Лента Чип : Тајван Бренд Чип 5050
Заштита Ранг : Нема-водоотпорен, не се покрие со силиконски гел тип на Функција : 1. користите IR упт dimmer контролер ( не се вклучуваат ) промена на боја на топло бела, ладно бела, природата белата 2. Superbright, Флексибилна лента за curving околу наведнува, Бренд LED чип, Пониски lumens деградација, Добра боја конзистентност, Повисоки трошоци-ефикасност. 3. на топло бела led диоди и ладно бела led диоди интегрирани заедно, може да единствена работа или осветлување заедно. 4. Секоја 3 LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања Пакет Содржина : 5 метри Не-водоотпорен 5630 LED лента ( не вклучуваат далечинскиот dimmer )

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
QINGYING
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5630
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5630-2
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/Метар
боја:
Топло бела
Боја-1:
Природата бела
боја-2:
Ладно Бела
Функција:
може да го промените 3 боја

Поврзани производи