Економски MDB-R232 Со BV20 сметка акцептор за MDB развој колекции / BV20 Бил Валидатора плус MDB да PC адаптер
Ново - 5 %

Економски MDB-R232 Со BV20 сметка акцептор за MDB развој колекции / BV20 Бил Валидатора плус MDB да PC адаптер

Залиха
DEN 5280.00
DEN 5016.00
Износот:

Пред да нарачате, ве молиме мора да одат за да се провери ако BV20 може да ги поддржи вашата валута на вашата земја. Без сложувач.
MDB-RS232 адаптер кутија со BV20 Сметка акцептор / сметка валидатора
MDB да PC развој колекции, економски развој поставува
Пакување листа : 1pcs BV20 Сметка акцептор 1pcs BV20 PC progarmmer (за сериски комуницираат и да валута ажурирање и програмирање) 1pcs BV20 MDB адаптер кутија (тогаш BV20 ќе биде MDB интерфејс) 1pcs MDB-RS232 адаптер кутија за MDB да PC RS232 конекција
Многу Важна забелешка пред цел :
1. Бидејќи BV20 Сметка акцептор можат да се ажурираат на валута податоци со КОМПЈУТЕРОТ програмер,така што ќе приложите еден сет PC програмер, купувачот треба да се ажурира на валута од страна на себе си.
MDB-RS232 адаптер кутија :
BV20 Сметка Акцептор/ Сметка Валидатора
(Мора да се напомене повторно, за оваа цел, оваа BV20 не е нова ,но се користи уред.
ITL Интерфејс MDB адаптер кутија
Сметка вметнување 4-начинот на Прифаќање на Прифатеност 99.3 kg (испорака)
Што е разликата BV20 MDB адаптер кутија со ОБЛАНДА MDB-RS232 Адаптер кутија ?
ITL BV20 MDB адаптер кутија,која се користи за да се поврзете на BV20 адаптер кутија и потоа BV20 сметка акцептор ќе имаат MDB интерфејс надвор. Само 3 секунди за да се добие сметките
3.Така ОБЛАНДА MDB-RS232 не само што може да се користи за BV20, но, исто така, може да се користи за сите MDB интерфејс плаќање уред. Оваа сметка акцептор е подобро за тест-проект, MDB интерфејс тестот, проектот за истражување или едноставно вендинг машина или игра.
Некои корисници можеби имате прашања : BV20 веќе имаат SSP интерфејс (RS232 сериски интерфејс ) и може да се поврзе со КОМПЈУТЕРОТ com порта директно , тогаш зошто ние се уште треба ОБЛАНДА MDB-RS232 адаптер кутија ?
Всушност ОБЛАНДА MDB-RS232 може да се користи за да се поврзете било MDB плаќање уред (сметка акцептор,монета валидатора, безготовински платен уред ) да RS232 интерфејс на главната табла (PC или андроид одбор или PLC ) . се разбира, ова BV20 е веќе тестирани целосно во наша страна за работа со ЈЕНИ валута)
1.
ОБЛАНДА MDB-RS232 адаптер кутија, која се користи за претворање на MDB интерфејс плаќање уред да RS232 порта,тогаш можете да ја користите апликацијата PC com порта за да се поврзете на MDB плаќање уред за да се контролира и да се комуницира со MDB плаќање уред. ако сакате да се купи нов BV20, ве молиме одете на други линк. бидејќи најновите дизајниран адаптер кутија можеби изгледа малку поинаква
6. бидејќи BV20 поддршка неколку излез тип,но секој тип што треба да се користат различни кабел или адаптер кутија.топли/ладни пијалоци, медицински предмети,весници, чевли сјајна итн. kiddie вози,видео игри, базен маси, итн
- Ниска вредност вендинг машини e. BV20 има 72mm и 66mm верзија ,и Овој цел е за 72mm верзија BV20 (не 66mm)
(Пред да нарачате,ве молиме мора да се провери од страна на себе си дека 72mm може да се користи за вашиот валута)
2. Сите делови слики се за референца. Повеќето најмалата големина на сметка акцептор. (Значи пред цел, исто така, треба да одат на ITL веб-сајт за да знаат повеќе и мора да бидат сигурни дека ќе имаат способност или доволно знаење за да го направите ова техничките работни места и тест и ажурирање на BV20 во вашата страна со компјутер програмер)
Се Препорачува Апликации
- Забавен машини пр.

Декларираните карактеристики

Возраст:
>8 Години
is_customized:
Yes
Бренд Име:
cnkiosk
Број На Модел На:
BV20
Тип:
сметка акцептор
Тип:
сметка акцептор
BV20 Нови или Користени:
Користи (90% Нови) ,Целосно тестирани
MDB-RS232 Нови или Користени:
100% нови

Поврзани производи