Racerstar BR2830 1300KV 2-4S Brushless Мотор За РК Авион

Racerstar BR2830 1300KV 2-4S Brushless Мотор За РК Авион

Залиха
DEN 359.52
Износот:


Опис :
Бренд Име : Racerstar
Точка Име : BR2830 brushless мотор
KV : 1300
Оперативен Напон : 2-4 S
Тежина : 60.5 g
Се Препорачува Проп : 9050,1045
Тестирање На Податоци :
Моделот Напон Проп Оптоварување Тековната
(А) Да Се Повлече
(г) Енергија
(W) Ефикасност
(g/w) BR2830 1300 KV 11.1 9050 21.5 1130 238 4.7 14.8 1045 29.0 1310 429 3.1
Пакет Се Вклучени :
1x Racerstar BR2830 1300 KV brushless мотор

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Topacc
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
BR2830
Технички параметри:
Вредност 10
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Моторни
Алатка Материјали:
Моторни

Поврзани производи