Dual Поток Bluetooth Предавател Дигитален Оптички Влакна Безжичен Аудио Адаптер
Ново - 5 %

Dual Поток Bluetooth Предавател Дигитален Оптички Влакна Безжичен Аудио Адаптер

Залиха
DEN 841.44
DEN 799.00
Износот:

TX-12 е еден вид на високо-квалитетни Bluetooth аудио предавател и се усвојува ООП јадро, врвен бренд во светот. Производот е специјално развиени за ТВ, PS4, XBOX и оптички излез, и тоа е компатибилен со 3.5 мм/коаксијален. Почнувајќи од клиентите искуство, производ станува се повеќе совршен по повтори развој, дебагирање и производство за една година. Тоа може пренесување на различни звучни извори, како што се PS4, XBOX, VCD/DVD, MP3 да безжичниот сигнал, а потоа и емитуваат да се уреди како што се слушалка и звучници со Bluetooth функцијата. Инсталацијата е едноставна, без комплексни жици. За разлика од супериорен квалитет на звукот, исто така, може да емитираат аудио сигнал на две примање на опрема (на пр. два Bluetooth слушалки), така што две лица може да се доживее безжична среќа во исто време. Bluetooth Предавател : Со високо компатибилни bluetooth V 4.0,пак редовни стерео аудио уреди, во Bluetooth-от предавателот,можете да го спарите со 2 слушалки/звучници одеднаш,што ќе ви овозможи да уживате безжична стерео филмови или музика со твоите интимни среќно. Оптички + 3.5 mm Помошен + Коаксијален : Вие не може да се добие максимална флексибилност со овој аудио/видео предавател,кој поддршка 3,5 ММ ПОМОШЕН ,оптички(TOSLINK) дигитални и коаксијален аудио ,исто така можете да го вклучите оптички стапка. Стерео МИНИ Дизајн : Со мал,лесен и пренослив големина и високи перформанси, дизајн на звук,може да се земе овој предавател насекаде,уживање во прекрасен стерео музика и јасно стриминг аудио погодно. Постојана Стриминг и Автоматско Повторно спарување : Со вградената батерија овозможува до 8 часа на помош, поддршка полнење и стриминг во исто време, и автоматски повторно да се спарите со постојните спарени уреди. Кабел за Слободни Роаминг : Со вградената батерија и со висока дефиниција пренос на далечина од 30 метри,можете да уживате јасно стерео музика слободно. Како да се Пар? 1.Отворете го вашиот bluetooth приемник(слушалка/звучник) и да се задржи на приемник во спарување статус,во близина на Телефонот и други уреди " bluetooth функцијата. 2.Долго-Притиснете го копчето на овој предавател до со сини индикатор реагира. 3.Притиснете го копчето брзо да се поврзе со bluetooth приемник. Спецификации :
Модел : TX12
Боја : Црна
Големина на : (H*Кол) 2.5*7cm/0.98*2.76 во
Blutooth верзија : V4.0
Blutooth работното растојание : >10m
Поддршка Профили : A2 DP, AVRCP
Капацитетот на батеријата : 500m Ah
Работно време : 8h
Полнење порт : Micro USB
Полнење напон : DC 5 V
Време на полнење : 2h
Аудио влез : 3.5 mm Џек/Оптички/Коаксијален
Поддршка извикува : Никој
Количина : 1 Сет (Нема мало пакет) (други додатоци демо на сликата не е вклучена) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!! Спореди детали големини со твое, ве молиме овозможи 1-4 CM се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме! Пакетот вклучува :
1 X Bluetooth Аудио Предавателот
1 X 3,5 мм Аудио Кабел
1 X Оптички влакна
1 X Микро USB полнење линија
1 X прирачник за Корисникот '

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
BGEKTOTH
Bluetooth Стандард:
Никој
Интерфејс:
USB
Звук Песна:
Двојно
Безжична Тип:
Bluetooth
WIFI Стандард:
Никој
Содржина:
Аудио
Висока Дефиниција Поддршка:
Никој
Пакет:
No
Број На Модел На:
Други

Поврзани производи