Висок квалитет на 5 метри Висока Прецизност анкета GNSS антена,RTK GPS антената GPS Глонасс Beidou Galileo антена,водоотпорен

Висок квалитет на 5 метри Висока Прецизност анкета GNSS антена,RTK GPS антената GPS Глонасс Beidou Galileo антена,водоотпорен

Залиха
DEN 7920.00
Износот:


GNSS.Продавница Промотивни понуди се продава во 100 ја поставува. Ако имате посебни потреби, купи повеќе квантитет, можете да контактирате со нас, ако се многу задоволни со нашите производи, ве молиме да ни даде 5 поени оценување, ви благодариме! Овој производ е комплетен сет на продажбата содржи : GNSS примање на антена 1 PCS TNC конектор кабел 5 m 1 PCS Силно фиксна магнет чак 1 PCS Нерѓосувачки челик навој род 1 PCS
Висока прецизност на мерење на GNSS антена Поддршка : GPS / ГЛОНАСС / BEI DOU три сателитски систем. Карактеристики : Интегриран BD Б1 & Б2 & Б3 и GPS L1 & L2 и ГЛОНАСС G1 & G2 3 систем седум-бенд мерење антена, може да се широко се користат во геодетски, мост изградба, морски истражување, подводниот терен за мерење и други прилики. Антената се користи мулти-feed точка дизајн за да се осигура дека антената фаза центар и геометриски центар случајност, да се подобри точноста на мерењето. Вграден-во ниски-бучава засилувач модул, употреба на пре-и мулти-фаза филтер филтер пречки сигнал да обезбедат нормална работа во груби електромагнетна околина. Мали димензии, мала тежина.
(1)антена карактеристики :
(Фреквентен Опсег)
1555 MHz~1615 MHz/1198 MHz~1278 MHz
(Отпорност)
50 Ohm
(Поларизација)
(RHCP)
(Axial Ratio)
(Кота Покриеност)
360°
(VSWR)
≤2.0
(Добивка од Антена)
5d Bi
(Фаза Центар Грешка)
±2mm
2.ниско ниво на бучава засилувач индикатор
(LNA Добивка)
40d B
(Бучава Слика)
≤1.5 d B
(VSWR)
≤1.5
(VSWR)
≤1.5
(Стекнат Рамност)
±1d B
(Pout во Стекнат 1d B
Компресија Точка)
≥0d Bm
(LNA Мозоци Напон)
3-15 VDC
(LNA Моменталната Потрошувачка)
≤45m A
(одложување)
3.структурни карактеристики
(Димензија)
145×60mm
(RF излез Конектор)
TNC-В-К
(Монтажа Метод)
5/8-11 Навој инсталација
(Водоотпорен Одделение)
IP67
(Shockproof Одделение)
IK08
4. работна средина
(Оперативни Темп.)
-40℃~+85℃
(Складирање Темп.)
-40℃~+85℃
5.антена големина структура (единица : mm) Пакување листа :
Вклучени : 1 PCS GNSS антена.
Ако имате посебни потреби, купи повеќе квантитет, можете да контактирате со нас, ако се многу задоволни со нашите производи, ве молиме да ни даде 5 поени оценување, ви благодариме!

Декларираните карактеристики

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
GN-GBG07-01
Бренд Име:
TOPGNSS

Поврзани производи