HSV891IR HDMI IR Ethernet Extender 120/150m од Страна на UTP/STP CAT5e/6 Rj45 Кабел HDMI 1080P LAN Extender Над TCP IP Како HDMI Splitter
Ново - 40 %

HSV891IR HDMI IR Ethernet Extender 120/150m од Страна на UTP/STP CAT5e/6 Rj45 Кабел HDMI 1080P LAN Extender Над TCP IP Како

Залиха
DEN 3359.52
DEN 2016.00
Износот:

" "1 TX" iterm : Испраќачот*1, IR Blaster*1, адаптер*1, Прирачник за Корисникот*1 "1 RX" iterm : Приемник*1,IR Приемник*1, адаптер*1, Корисникот Човек ual*1 "1 TX 1 RX" iterm : Испраќачот*1, Приемник*1, IR Blaster*1+IR Приемник*1, адаптер*2, Прирачник за Корисникот*1 "1 TX 2 RX" iterm : Испраќачот*1, Приемник*2, IR Blaster*1+IR Приемник*2, адаптер*3, Прирачник за Корисникот*2 "1 TX 3 RX" iterm : Испраќачот*1, Примачот,*3, IR Blaster*1+IR Приемник*3, адаптер*4, Прирачник за Корисникот*3 "1 TX 4 RX" iterm : Испраќачот*1, Приемник*4, IR Blaster*1+IR Приемник*4, адаптер*5, Прирачник за Корисникот*4 "1 TX 5 RX" iterm : Испраќачот*1, Приемник*5, IR Blaster*1+IR Приемник*5, адаптер*6 ,Прирачник за Корисникот*5 "1 TX 6 RX" iterm : Испраќачот*1 ,Приемник*6, IR Blaster*1+IR Приемник*6, адаптер*7, Прирачник за Корисникот*6
. Спецификација Напојување : DC 5~12 V/1А IR Фреквентен Опсег : 20 KHz~60 KHz Резолуција Поддржана : [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz [email protected] Hz / [email protected] Hz [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz Работна Температура : -10°C ~ 60°C Линк-Врска : UTP/STP CAT5/5e/6 3. На податоци може да се пренесуваат преку прекинувач, рутер и други ethernet уредот, и да ја прошири трансфер на оддалеченост повеќе од 20km.5 mm Аудио Излез : 60m W THD Потрошувачка на Енергија : 3 W(макс)секој Работен Режим : *Точка до точка на чекање *Емитува mode( Point to Multi Point) *Каскада режим на Пренос на Далечина : од точка до Точка на Владата : CAT5 100meters CAT5e 120meters CAT6 150meters
Каскада Режим : 20 Km максимална Релативна Влажност : 20% ~ 90% RH(Не-кондензирање) Димензии : 123x64x25mm Тежина : 110g секоја "ве Молиме изберете iterm што треба. Тоа исто така може да работи во емитува на владата, како HDMI splitter, емитува HDMI сигнал од еден испраќач до повеќе примачи. / Слабиот Квалитет на Звукот; Резолуција Поддржана - [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz 4. HSV891-МО HDMI IR Extender исто така се интегрираат HDMI аудио extractor што може да се извлече стерео аудио излез од HDMI сигнал и излез преку 3,5 мм јакна.HSV891 IR HDMI IR Ethernet Extender 120/150m од Страна на UTP/STP CAT5e/6 Rj45 Кабел HDMI 1080 P LAN Extender Над TCP IP Како HDMI Splitter
!!! Овој производ поддржува 1pcs на ИСПРАЌАЧОТ поддршка максимална 253pcs на ПРИЕМНИКОТ (над Swtich). IR-ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ(20~60 KHZ)- Дозволете извор на уредот да го препознае далечински команди; Можете контрола на HDMI извор уредот на секундарна локација со вклучени IR кабли кои напред, команди преку CAT5/5e/6/6 E кабел за погодност 5. HSV891-МО HDMI IR Extender поддржува испраќање IR-далечински управувач сигнал од приемник страна на испраќачот страна која може да се користи за контрола на HDMI извор уреди. Се истакна : 1. Како што 5 V-12 V широк спектар на напојување, mountable алуминиум легура shieding. Изгради-in 3. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Само Plug and Play, Без возачот се бара; Површина mountable метал домување со вклучени загради овозможува лесно поставување; Здрав метално куќиште обезбедува трајност и ги EMI/RFI бучава * Забелешка : добар квалитет CAT5/5e/6/6 E кабелот е од суштинско значење во обезбедување на квалитетни содржини; CAT6/6 E се препорачува за подобри перформанси
Вовед
Овој HDMI IR Extender уред не само што може да работи како останати HDMI extender од CAT5/6 кабел до максим 150 метри, но, исто така, може да пренесува податоци преку HDMI локална мрежа. Ако сакате да се купи повеќе Примачи, ве молиме додадете (HSV891-МО RX) точка да се купи кутија(Количка) прво, а потоа додадете право број на ( HSV891-МО RX ) предмети да се купи кутија(Количка) повторно.

Декларираните карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок
Должина:
1 TX, 1 TX 3 RX, 1 TX 5 RX, 1 TX 6 RX, 1 TX 2 RX, 1 TX 1 RX, 1 TX 4 RX, 1 RX
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Монитор,Компјутер
Конектор Б:
HDMI
Број На Модел На:
HSV891-МО HDMI IR Extender над TCP IP
оклопна:
Не-Заштитени
Бренд Име:
MiraBox
Пакување:
картонска кутија
Конектор A:
Џек,HDMI
Надворешниот Дијаметар:
HDMI IR Extender over TCP IP
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Тип:
HDMI Кабли
Функција:
Никој
верзија:
HDMI 1.4
Пакет:
Пакет 4
Име на производ:
HSV891IR HDMI IR Extender над TCP IP
Стандард Моќност:
5V-12V HDMI IR Extender над TCP IP
Резолуција:
[email protected] HDMI IR Extender над TCP IP
hdmi порт:
HDMI тип Женски
Аудио Излез Пристаниште :
3.5 mm џек
Линк Врска:
UTP,STP,Cat5/Cat5e/Cat6 Rj45 Ethernet
работа на владата:
Точка до точка/MultiPoint
HDMI IR Extender над Cat5 Пренос:
100 HDMI IR Extender над Cat5 Кабел
HDMI IR Extender над Cat55 Пренос:
120m HDMI IR Extender над Cat5e Кабел
HDMI IR Extender над Cat6 Пренос:
150m HDMI IR Extender над Cat6 Кабел

Поврзани производи