Новиот HD Целосна 1920P Безбедност AHD Камера Бел Метал Куршум видео надзор Ден/ноќ Надзор Водоотпорен инфраред AHDH Систем
Ново - 14 %

Новиот HD Целосна 1920P Безбедност AHD Камера Бел Метал Куршум видео надзор Ден/ноќ Надзор Водоотпорен инфраред AHDH Систем

Залиха
DEN 1833.12
DEN 1576.00
Износот:

Се очекува AHD за да стане де факто стандард за дигитални видео надзор системи во иднина.
• Долга низа & non-латентност сигурен видео пренос без дополнувања на реле уреди. Повеќе 1080p30 и 1080p60 видео потоци, лесно може да се пренесе со користење на AHD над една 5 C2 V/RG6 кабел до должина од 1000 метри без никакви repeater ( До 500 метри, во случај на 3 C2 V/RG59 ).001 ЛУКС/Ф1.Она што е AHD?
AHD (Аналогни High Definition) е ново развиен решение за пренесување full HD дигитален видео надзор и систем. AHD е над-коаксијален кабел аналогни HD видео пренос стандард, дозволувајќи им на долги HD пренос по пониска цена да се исполнат барањата за комплексен и голем инсталација. Со AHD, висока дефиниција дигитален видео може да се пренесува лесно преку коаксијален кабли, извртени парови, или едноставно преку воздух.
За scammers ние ќе ги обезбеди сите докази и да известуваат за нив да aliexpress, што ќе резултира во купувачот е суспендиран или раскинат сметка.Но, Ако сеуште има било каков проблем, нашиот сомнеж, не двоумете се да не контактирате!! Ние ќе се потрудиме да го решите вашиот проблем.
• Отворен аналогни HD пренос систем воспоставен и еволуирале индустрија синџир развиена за да одржливо подобрување на технички стандард.
• Силна анти-мешање способност & солидна интерфејс заштита. Како што конкурираат проштална да аналогни ТВ со светот аналоген switch-off (АСО) и се движи кон возраста на дигитални ТВ, дигиталните технологии, како што ДИГИТАЛНА-Т, ISDB-Т, и ATSC, стана популарна и се неопходни многу како CVBS во аналогни возраст. префрлување, ПРЕДВОДЕНА 36 PCS LED МО МО Растојание од 10-50 метри Shutter Speed 4/25s-1/45,000 s BLC Off/Ниско/Средно/Високо/Највисок Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата боја HLC Spport Операција Температура -45°C~55°C Напојување DC12 V Домување Материјал Метал IP Одделение IP66
важни Забелешки :
1>>Ова е Full HD AHD 1920 P Камера ,Работа Мора да користите 1080 P Снимање Формат AHD DVR !! Ако НЕ се КОРИСТИ 1080 P Снимање AHD DVR, AHD Камера Не Работат .
Карактеристики :
Со користење на високи перформанси сензор, сликата е јасна, деликатна и високи перформанси сензор, сликата е јасна, нежен;
Поддршка IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер прекинувач, ден и ноќ да се постигне мониторинг, боја е не делумни боја нарушување;
Аналогни HD [email protected] видео излез;
Пренос на далечина е 500 метри;
Поддршка автоматски електронски shutter функција, се прилагодуваат на различните мониторинг на животната средина;
Милиони пиксели HD видео пренос на ниска цена, долго растојание, без одлагање, висока ефикасност, анти-притискање и лесно да се спроведе;
Лесен за инсталација и работа, исто како аналоген систем за видео надзор
Повеќе прифатливо, пониска цена од аналогни надзор систем
БЕЗ Одлагање, во Реално време Екран
Спецификација Резолуција Full HD 3.
Во светот на аналогни ТВ, композитен видео baseband-от сигнал (CVBS) е најчесто користена сигнал формат.
2>>не Можете Да користите 720 P "AHD-М" Рекорд AHD DVR и Заеднички DVR ,на AHD Камера Не Работат!!!
3>>Camera Работа Може да се користат само 1080 P Снимање AHD DVR!!! AHD - Систем или AHDN-1080 N Систем. Слободни од високо-чести електромагнетна радијација; постојана сигнал на пренос и прикажување без проблеми како рамка се намали и заклучување на косата се случи.

Декларираните карактеристики

Сензор Големина:
Супер AHD 1920P
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Потрошувачка На Енергија(W):
12V2A(Не вклучува Напојување)
Висока Дефиниција:
3.0 Мегапиксели
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Технологија:
Инфраред
Број На Модел На:
AS612D30
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
боја:
Бела
Леќа (mm):
4mm,6mm,8mm
Бренд Име:
ASECAM
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
No
Напојување:
Нормално
Складирање:
Никој
is_customized:
No
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
Ѕидот Заградата:
страна
Тип:
AHD Камера
Стил:
Куршум Камера
Резолуција:
3MP Full HD 1920P*1080P
IR-НАМАЛУВАЊЕ НА:
автоматско префрлување
Сигнал Систем:
PAL/NTSC
3MP CCTV Леќа:
4MM/6MM/8ММ Default
Ефективни Пиксели:
NTSC
Домување Материјал:
Алуминиум-легура Метал

Поврзани производи