Growsun Билни Мраз Меур Hash Кеси Суштината Extractor За Полнење, Слободни Носи Торба & Притискање На На Екранот Се Вклучени
Ново - 26 %

Growsun Билни Мраз Меур Hash Кеси Суштината Extractor За Полнење, Слободни Носи Торба & Притискање На На Екранот Се Вклучени

Залиха
DEN 1288.80
DEN 954.00
Износот:


Growsun Билни Мраз Меур Hash Кеси Суштината Extractor За Полнење, Слободни Носи Торба & Притискање На На Екранот Се Вклучени
Издржливи водоотпорен обложени најлон материјал( НЕ СОДРЖАТ КОФА )
Кеси се етикетирани и боја кодирани да одговара micron оценка.
Поголема торба асортиман овозможува попрецизен филтрирање во различни оценки
Вклучува црна носи торба за лесен за складирање и парче од 25 micron притискање на екранот
4 Кеси За Полнење :
1 компјутер торба виолетова : 25 micron 1 компјутер торба жолта : 73 micron 1 парче црвена торба : 160 micron 1 компјутер торба сина : 220 micron
5 Кеси За Полнење :
1 компјутер торба виолетова : 25 micron 1 компјутер торба жолта : 73 micron 1 компјутер торба портокал : 120 micron 1 парче црвена торба : 160 micron 1 компјутер торба сина : 220 micron
8 Кеси За Полнење :
1 компјутер торба виолетова : 25 micron 1 компјутер перниче бело : 45 micron 1 компјутер торба жолта : 73 micron 1 парче црна торба : 90 micron 1 компјутер торба портокал : 120 micron 1 парче црвена торба : 160 micron 1 парче зелена торба : 190 micron 1 компјутер торба сина : 220 micron
Пакет содржина :
1. Црна носи кеса x 1pcs
2. 25 micron притискање на екранот x 1pcs
Инструкции :
① .Линија на кофа со вашиот Меур Кеси, почнувајќи со 25 micron торба, а завршува со 220 micron торба.
② .Пополни кофа со доволно ладна вода да го покрие дното на Балон Кеси (за фотографирање до половина полна).
③ .Додадете ја вашата сува или замрзнати растенијата кроења.
④ .Додадете доволно мраз до скоро се пополни вашиот кофа до врвот.
⑤ .Промешајте вашиот микс за 15 до 20 минути, додавајќи мраз ако е потребно да се задржи водата ладна. На 50/50 мешавина од мраз и вода е идеален.
⑥ .Повлечете вашиот Меур Кеси, еден по еден, одвод нив во кофа.
⑦ .Како ќе се повлече секој Меур Торба, го внатрешноста откако е завршена одвод да се соберат вашиот растителен екстракт.
⑧ .Нежно притиснете на вишокот на влага од вашиот растителен екстракт со користење на вашиот притискање на екранот и јадење крпа.
4 Кеси За Полнење :
5 Кеси За Полнење :
8 Кеси За Полнење :

Декларираните карактеристики

Тип:
Расте Кеси
Бренд Име:
GROWSUN
Материјал:
Растителните Влакна
Број На Модел На:
1 галон 4 торба,1 галон 5 торба,1 галон 8 литри, 5 торба,5 литри 8 торба
1 галон 4 торба:
25 micron, 73 micron, 160 micron, 220 micron
1 галон 5 торба:
25 micron, 73 micron, 120 micron, 160 micron, 220 micron
1 галон 8 торба:
25micron,45micron,73micron, 90micron,120micron,160micron,220micron
5 литри 5 торба:
25 micron, 73 micron, 120 micron, 160 micron, 220 micron
5 литри 8 торба:
25micron,45micron,73micron, 90micron,120micron,160micron,220micron

Поврзани производи