2 парчиња Бела Грешка LED багажниот Багажникот Товар Област Светлина за Порше Boxster Cayman Carrera 987 911 Carrera Cayman 12V
Ново - 5 %

2 парчиња Бела Грешка LED багажниот Багажникот Товар Област Светлина за Порше Boxster Cayman Carrera 987 911 Carrera Cayman

Залиха
DEN 623.52
DEN 592.00
Износот:

2 парчиња Бела Грешка LED багажниот Багажникот Товар Област Светлина за Порше Boxster Cayman Carrera 987 911 Carrera Cayman 12 V Спецификација : LED type : 3528 SMD LED кол : 18 парчиња *2 светла боја : Бела Светлина, боја : 6000-6500 K Lumens : 126 LM *2 Напон : 12-30 V Школка во боја : Црна Школка материјал : Висока густина инженеринг пластика животниот век : Повеќе од 50.000 часа Карактеристики : Тој има еден пар висока моќност грешка слободни LED багажниот светла. Секој Автомобил LED багажниот светлина е опремен со 18pcs 3528 SMD LED, за производство на супер светлина. Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност и заштеда на енергија. Директна инсталација, без жици или измена, само plug and play. Без оштетување на оригиналниот домување. Не obc грешка на сите апликација модели. Примена : За Порше (964) 911 Carrera 2/4 1989-1994 За Порше (987) Boxster 2005-2008 Година За Порше (987 C) Cayman 2006-2008 (993) За Порше (996 T) 911 Turbo/GT2 2001-2005 За Порше (997-2) 911 Carrera 2 генерација 2009-2011 За Порше (997 T) 911 Turbo/GT2 2007-2009 За Порше (GT) Carrera GT 2004-206 За Порше (GT3-1) 911 GT3 1999-2005 За Порше (GT3-2) b997 GT3 2007-211 За Порше (986) Boxster 1997-2004 За Порше (987-2) Boxster,2 генерација 2009-2011 За Порше (987 C2) Cayman,2 генерација 2009-2011 За Порше (996) 911 Carrera 1998-2005 За Порше (997-1) 911 Carrera 2005-2008 Година За Порше (997 T2) 911 Турбо 2 генерација 2010-2011 За Порше 911 Carrera 1994-1998 За Порше 6 Combi/Варијанта 2006-2008 За "ФОЛКСВАГЕН" Транспортерот 2003~ Забелешка : ве Молиме потврдете го вашиот автомобил модел година и оригинални табличка светлина големина пред купување, ви благодариме! Пакет се Вклучени : 2 x Автомобил LED багажниот Светла

Декларираните карактеристики

911-Година:
1990,1994,1991,1993,1992
Интерфејс Тип:
T15
Порше Модел:
911
Бренд Име:
NEWM
Име На Модел:
NSLM012-1
Објектот Тежина:
0.1kg
Wattage:
3.5W
Тип На Објект:
Багажниот Светла
Напон:
12V
За Возило Брендови/Модел:
Порше
Lumens:
168LM
watts:
7W
Номинална Напон:
9-16V DC
Температурата на работа опсег:
-20°C~ +60°C
боја:
7000K бела
Извор На Светлина:
LED
Животен век:
над 50000hours
Гаранција:
12 месец

Поврзани производи