4PCS Двојно Чипови LED 100*10W 1000W LED Расте Светлина/Светилка Ful спектар За Хидропоника&Медицински Растенија
Ново - 31 %

4PCS Двојно Чипови LED 100*10W 1000W LED Расте Светлина/Светилка Ful спектар За Хидропоника&Медицински Растенија

Залиха
DEN 22560.00
DEN 15566.00
Износот:


СПЕЦИФИКАЦИЈА
КАРАКТЕРИСТИКИ на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи. Лесен за инсталација и работа. Нашите LED расте светла ќе го промовира екстремни раст во закажувам вегетација и цветни циклуси резултира во ОГРОМНА приноси со помалку топлина, гарантира имаме тестирани на светлината на нашиот сопствен растенија со голем успех, па тоа е 100% работи , ова е голема разлика помеѓу другите продавачот на производи на Нашите светилки употреба Epistar Расте LED чипови, исклучиво : Сино(440nm 460nm, да им помогне на растенија растат); Црвено (630nm 660nm, да им помогне на растенија (цвет)
( Белешка : постојат многу LED расте светлата на пазарот, но повеќето од нив не се користи вистински РАСТЕ Led диоди. Како резултат на тоа, на бранови должини на светлата се неточни и тие може да го уништи вашиот растенија, трошат вашето време и пари. Нашата светла последните шест пати колку што се КРИЕШЕ светла и да ти даде 50%-70% заштеда во трошоците за енергија, Пријатна на допир - нема да горат растенија, Не го КРИЕШЕ токсини зелени производител е избор на
Приклучок : Специфични приклучок за одредена држава,ако имате други барање за приклучок ве молиме да ни оставите порака
ПАКУВАЊЕ
1000 W LED Расте Светлина * 4
висат челик жица * 4
приклучокот * 4

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Расте Светла
Карактеристики:
целосен спектар
Должина:
12.2inch
Извор На Светлина:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
расте светлина
Гаранција:
3 Години
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
LVJING
Напон:
85-265V
Ширина:
8.46

Поврзани производи