Професионални Универзална Авто Автомобил Течност За Масло Промена Замена Алатка Автомобилската Пумпа За Масло Bleeder Празни Размена Исцедена Комплет

Професионални Универзална Авто Автомобил Течност За Масло Промена Замена Алатка Автомобилската Пумпа За Масло Bleeder Празни

Залиха
DEN 1008.00
Износот:Опис :
Овој производ е сосема нов сет на масло замена алатка за замена течност/масло во главната пумпа или под пумпа на автомобили, кои обично се бара двајца луѓе да работат заедно : едно лице чекори на кочница и друго лице собира отпад масло. Тоа е време и исцрпувачки процес. Покрај тоа, ако двете лица не се координираат и, еднократна автомобилот може да се валкани масло ниско ниво на подот. Оваа алатка ги решава овие проблеми совршено. Со помош на нашата алатка, едно лице може да заврши на замена на работа без валкани масло ниско ниво на подот. Карактеристики : -Лесен за ракување, едно лице може да заврши течност замена на работа. -Без валкани масло ниско ниво на подот. -Напуштање на традиционалните заморно и досадно масло замена метод. -Универзално се работи за автомобили, камиони и инженеринг возило. Спецификации : завршна Површина : Како што сликите покажуваат Пакет Тежина : 314g Количина : 1 Pc Како да го користите : 1. Вадење на валкани масло од нафта мешавина; 2. Хранење во нови масло; 3. Приклучување во масло вшмукување цевка, а потоа loosenning на празнење завртки; 4. Waitting неколку секунди, тогаш тоа е празен. Пакет се Вклучени : 1 x Течност Замена Алатка
Секој производ ќе бидат тестирани пред да го испратите до вас за да бидете сигурни дека тоа работи одлично!

Декларираните карактеристики

Материјал Тип:
Автоматскиот Автомобил Течност За Масло Промена Замена Алатка
Електронски:
No
Хардвер Верзија:
најновите
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Напон:
v
Објектот Висина:
4cm
Бренд Име:
AUTOOL
Објектот Ширина:
12cm
моќност:
w
Објектот Должина:
19cm
Верзија На Софтвер:
најновите
Име На Модел:
Течност за Bleeder комплет
Објектот Тежина:
0.5kg
Тип На Објект:
Емисиите Анализатори
Специјални Функции:
Пумпа За Масло Bleeder
Транспорт:
DHL/EMS/UPS/ТНТ/ХОНГ КОНГ ВОЗДУХ MAIL
начин на плаќање:
Т/T,Western Union,MoneyGram
Гаранција:
3 години гаранција
Автомобил Создателот 001:
Ауди, Австралија Ford, Benz, BMW, Сјај, Демо, Fiat, Ford, ГМ
Автомобил Создателот 002:
Опел, Peugeot, Порше, Рено, Ромео, Rover, Saab, Седиште, Шкода
Автомобил Создателот 003:
Chevrolet, Chevy, Chrysler, Citroen, Dacia, Dadi, Daewoo, Daihatsu
Автомобил Создателот 004:
Smart, Субару, Suzuki, Tata, Тојота, Volvo, ФОЛКСВАГЕН, Јамаха
Автомобил Создателот 005:
ГМ, Holden, Хонда, Hyundai, Isuzu, Јагуар, Киа, Lancia, Land Rover
Автомобил Создателот 006:
Киа, Lancia, Land Rover, Светски Обединет, Maruti, Mazda, Mitsubish, Нисан

Поврзани производи