WS2811 SMD 5050 RGB Пиксели Лента Addressable 30/48/60leds/m Надворешни 1 ic Контрола 3 Led диоди 5m/roll 16.5 ft DC12V IP20/65/67
Ново - 15 %

WS2811 SMD 5050 RGB Пиксели Лента Addressable 30/48/60leds/m Надворешни 1 ic Контрола 3 Led диоди 5m/roll 16.5 ft DC12V IP20/65/67

Залиха
DEN 480.48
DEN 408.00
Износот:


Забелешки : 30,48, 60,значи : 30leds/m, 48leds/m, 60leds/m IP20 : Не - водоотпорен голи pcb IP65 : Епоксидна водоотпорен слој IP67 : Водоотпорен во Силиконската цевка покривање PCB боја како ќе го одберете. 1. работен напон : DC 12 V 2. LED Извор : SMD 5050 RGB 3. LED Чип : Epistar 4. LED КОЛИЧИНА : 30/48/60 LED / M 5. IC КОЛИЧИНА : 10 /16 /20 МИЛИОНИ 6. Моќност : 9 /14.4 /18 W /M 7. Сива скала : 256 / Боја 8. Cutability : 3 led / сечење (Надворешни 2811 ic, 1 ic контрола 3 LED) 9. Зрак Агол : 120 ° 10. Боја на Владата : 133 Pattern & 100 Брзини 11. ИП Одделение : ip20 не-водоотпорен / ip67 водоотпорен 12. Димензија : 5000 x 10 x 2.4 mm 13. Пакување : 5m / roll 12v ws2811 rgb лента + 3 pin конектор 14. Гаранција : 2 години 15. Пакет : во анти-статички торба,IP30 3 M adhensive лента на грбот додека IP67 без 3 M adhensive. Забелешки : 1. Лента е лемење заедно да 5 M од 0,5 метри мали ленти. 2. LED лента може да се намали од страна на секој 1 диоди. 3. Доаѓа една ролна лента, без конектори/контролори/моќ adaptors вклучени. Пакет содржи : 1 х 5m ws2811 12v led лента (тип како избрани)
Ние ќе се определи превозот курир, во секој оглас, најчесто ние брод од воздухопловната. Delievery време pls се однесуваат на горната табела : **Pls имајте на ум дека delievery време може да се разликува. Особено во шпицот пати. Превозот во некои земји е побрзо, а некои други земји може да потрае подолго време за да се дојде поради строгите царинење. Ако не го добиете вашиот цел на време, pls контактирајте со нас прв и дозволете ни да ви помогне да го направите истрагата. Вашето разбирање и соработка, е високо ценета. Белешки : 1. Увозни давачки, даноци и/или било кои локални трошоци не се вклучени во точка цена или превозот товарни обвиненија. Сите такви трошоци настанати ќе биде на купувачи " сметка. 2. Pls проверете со вашиот царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да го купат. Цените во нашата онлајн продавница не содржат било кој данок, царина или други давачки, купувачот треба да ги знаат своите увозни регулативи. 3. Ние НЕ сме одговорни за било доцнење или објект исчезнати за време на delievery inlcuding но не ограничувајќи се на царинските поштенски проверка, штрајк, сила majure итн. 4. Ако вашите купени предмети се вратени на нас поради дестинација земји " обичаи или поштенска канцеларија, ние ќе испрати но купувачи мора да го плати превозот на трошоците што ќе настанат. 5. Ние нормално означите вашиот предмет како ПОДАРОК, изјави вредност вообичаено помалку од УСД$30 за товарен лист, со цел да се намали или неважечки вашиот увоз доход. Ако имате било какви посебни барања во царинската декларација, pls известите кога ќе ги нарачате.

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Црна PCB, Променливи
боја:
30LED IP20, 30LED IP65, 30LED IP67, 48LED IP20, 48LED IP65, 48LED IP67, 60LED IP20, 60LED IP65, 60LED IP67
Бренд Име:
veromount
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Број На Модел На:
NA
Енергија:
Префрлете
Боја Temp(К):
NA
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
na

Поврзани производи