Funssor Конзервирани Бакар Метални Плетенка Sleeving 4/6/8/10/12/16/20mm
Ново - 5 %

Funssor Конзервирани Бакар Метални Плетенка Sleeving 4/6/8/10/12/16/20mm

Залиха
DEN 485.76
DEN 461.00
Износот:


Боја : 10 FT Нашите метални плетенка sleeving е направен од конзервирани бакар кој обезбедува одлична ЕМИ, RFI и ESD заштита, како и отпорност на триење. Бакарна жица е направен од висок квалитет на конзервирани мека круг бакарна жица со еден или мулти-слој ткиво. Обично се користат во прецизни инструменти кои треба да ги прикријат сигнал.Тоа е широко се користат во високо-технолошки области како што се aerospace, високо-брзински железнички, метрото, медицински уред, оптички влакна кабел, WIFI сигналот линија и електричната индустрија.
Внимание :
Големината е рамен ширина
Funssor Конзервирани Бакар Метални Плетенка Sleeving 4/6/8/10/12/16/20mm

Декларираните карактеристики

Големина:
4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 16mm, 20mm
Тип На Објект:
Dupont Кабел
Бренд Име:
Funssor
Функција:
Големина (Мерена РАМЕН)

Поврзани производи