10ml/шише Eyelash Почиста Буквар За Лажно Eyelash Екстензија Да се Чисти Око Трепките Пред Садење Eyelash Шминка Чистење

10ml/шише Eyelash Почиста Буквар За Лажно Eyelash Екстензија Да се Чисти Око Трепките Пред Садење Eyelash Шминка Чистење

Залиха
DEN 107.52
Износот:


Опис :
[Type] : Eyelash Почиста
[Капацитет] : 10ml
[Боја] : Јасно
[Size] : Прибл.3*7,6 cm(L*H)
[Тежина] : Прибл.25g
[Состојки] : Вода,Површински активни агент,екстракт од Роза,КЗК(Cetylpyridinium Хлорид)
[Опис на производот] : со мирис, убавина посебни почиста.
(1cm=10мм=0.39 инчи)
Пакет :
1 x Eyelash Почиста
Функција :
1.Алкохол слободни eyelash продолжување буквар.
2.Тие се хемиски производи, нивната употреба, под услов на садење eyelash.
3.Eyelash буквар & чистење направи трепките се постигне максималната сврзување на eyelash лепак.
4.Било почиста не и директен контакт со кожата, откако случајно дојде во контакт со очи,исплакнете со вода веднаш!
Употреба :
Зошто алкохол бесплатно?
Бидејќи алкохолот има и ефект на сушење, која може да се тешките на природните трепките.
- Кои се користат пред прави eyelash продолжување за чистење на eyelash.
- Ги отстранува масло, прашина, бактерии и протеини за да се прошири сврзување време на природни трепките.Направи eyelash продолжување на трепките долго да трае, не е лесно да падне.
- Spay на lash буквар на eyelash директно или од памук ткиво за чистење на трепките.
- Да се чува далеку од кожата.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
FGHGF
Број На Модел На:
Eyelash Лепак
Материјал:
лепак
Големина:
9G
Тип На Објект:
Eyelash Лепак

Поврзани производи