SMD RGB LED лента светлина 5050 2835 DC 12V водоотпорен led лента на светлина диоди флексибилна лента контролер WiFi адаптер сет
Ново - 35 %

SMD RGB LED лента светлина 5050 2835 DC 12V водоотпорен led лента на светлина диоди флексибилна лента контролер WiFi адаптер

Залиха
DEN 308.16
DEN 200.00
Износот:

LED Лента и 24keys Wifi Адаптерот за Полнење сет најчесто поставувани ПРАШАЊА : Прашања : оваа група е да контролер од видиме? Одговори : тоа е wifi контролер ,може да контролер од видиме или 24keys далечинското. Прашања : дали е сето RGB лента сет? Одговори : да ,но 2835 лента не е вклучуваат бела боја ,само 5050 лента имаат. Прашања : дали далечинскиот вклучуваат батеријата? Одговори : Далечински Контролер не е вклучуваат батеријата ,бидејќи изразат компанијата не е дозволете ние да ја испратите ,се надевам дека се разбираме. Прашања : повеќе потоа 10m собата е 10m лента во една линија ? Одговори : 10m лента е 2 X5m ,затоа што ако се одземе повеќе потоа 5m тоа ќе има пад на напон ,па тоа е 5m/roll.

Декларираните карактеристики

боја:
3528 60LEDS, 5050 30LEDS
Wattage:
Not waterproof, waterproof
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
vusum
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Боја Temp(К):
RGB
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Потрошувачка на енергија (W/m):
5.76 W/m,7.36 W/m
Број На Модел На:
RGB
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
Led Диоди Број/M:
30Leds/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
30Leds/m

Поврзани производи