1ball=25g Ангола Волнени Mohair Жакард Плетење Волнени Предиво Кадифен парична Казна Волнени Капчиња Предиво Villi Дебели Деликатна Мазна Предиво
Ново - 30 %

1ball=25g Ангола Волнени Mohair Жакард Плетење Волнени Предиво Кадифен парична Казна Волнени Капчиња Предиво Villi Дебели Деликатна

Залиха
DEN 97.44
DEN 68.00
Износот:

Материјал : М-р Haimao 30%, волна 20%, анти топката влакна 50%. Дебелина : 2mm, укажуваат на тоа игла : 2.25 мм-3.25 мм,бр.13 челик игла Опис : Ангола Mohair е еден од врвните светски животински влакна текстилни суровини, оваа линија има светла боја, добра еластичност и отпорност на абење и отпадни води и прашина-доказ, тоа не е лесно да се pilling, лесно се чистат и се мијат. Чувството е мека и нежна, возрасни и бебето може да се носат на телото, а не на кожата, облека ефект се меки и целосна. Погоден за бебе, бела јака луѓе и така натаму да продолжат со висок квалитет, високо квалитетен живот пријатели. Една единица две исто така, може да рачно плетење, и други кашмир волна, плетени ply линија. пакетот вклучува : 1ball=25g Ангола Mohair Предиво

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
mylb
Стил:
Рачно Плетење
Тип На Производ:
Помеша Предиво
Број На Модел На:
20171220-01
сила:
најчесто
Тип:
Mohair Помеша Предиво
Шема:
Суровини
Предиво Count:
7S
Употреба:
Рачно Плетење
Техника:
прстен откачи
Пресврт:
најчесто
Материјал:
Полиестер / Mohair
Предиво Тип:
Worsted
Регистрирана Трговска Марка:
mylb
Функција:
Анти-Бактерии
Равномерност:
најчесто

Поврзани производи