Xiaomi Mijia Bluetooth Hygrothermograph Високо Чувствителни Hygrometer Термометар LCD Екран на Smart Home Температура Влажност Сензор
Ново - 27 %

Xiaomi Mijia Bluetooth Hygrothermograph Високо Чувствителни Hygrometer Термометар LCD Екран на Smart Home Температура Влажност

Залиха
DEN 955.20
DEN 697.00
Износот:


Xiaomi Mijia Bluetooth Hygrothermograph Високо Чувствителни Hygrometer Термометар LCD Екран
Smart Home Температура Влажност Сензор
Настава книга само во Кинески . Тоа се користи со "Ми Дома" Стан (оваа АПЛИКАЦИЈА поддржува Кинески, англиски, корејски, руски, шпански).
Wi-Fi овозможи термостат овозможува далечински пристап преку паметен телефон, таблет или компјутер
Преку Ми апликација за да ја отворите овлажнител кога е затворен влага е премногу ниско и отворено-клима уред кога во затворен простор температурата е премногу висока
LED дигитален дисплеј, можете да добиете температура, влажност и батеријата лесно
Вграден-во напредни Sensirion температура и влажност, сензор, температура на точноста : 0,1 степени, влажност на точноста : 0.1 отсто RH
Battery powered, 1 AAA батерија е потребно и вклучени

Спецификација На Производот
Име на производ : Xiaomi Mijia bluetooth безжична температура и влажност, сензор
Производ model LYWSDCGQ/01 ZM
Производот тежина : 43 g
Големината на екранот : 1.78 инчен
Температурата опсег : -9.9 ℃ ~ 60 ℃
Влажност опсег : 0 ~ 99.9%
Номинална моќност : 0.18 m W
Поддржано Од : Батерии (AAA) 1 x (Забелешка : батеријата не се вклучени)
Како Да Инсталирате и Користите
Откако ќе го Инсталирате 'Ми Дома", вие треба да го поставите користење на локални како "Кина", ве молиме да не одберете друг локалното население.
Притиснете на "+" копчето во горниот десен агол.
Изберете "Додај уред" опција.
Изберете "Ми Bluetooth Hygrothermograph" и следете ги упатствата.


Декларираните карактеристики

Карактеристики:
Далечински Управувач,Магнетно,Слот,Светкави
Контрола На Канали:
2 канали
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Бренд Име:
xiaomi
Број На Модел На:
xiaomi Температура Влажност Дигитални
максимална брзина:
xiaomi Bluetooth Hygrothermograph
жиро:
xiaomi smart home
Скала:
1

Поврзани производи