INA219 I2C интерфејс со Висока Страна DC Струја Сензор Збег моќ нови
Ново - 6 %

INA219 I2C интерфејс со Висока Страна DC Струја Сензор Збег моќ нови

Залиха
DEN 66.72
DEN 63.00
Износот:

Купувачот ЗАБЕЛЕШКА : CJMCU-219 е модул со I2 C интерфејс на нула лебдат и bi-directional тековни/копче за следење и контрола на интегрирано коло (IC), дополнително да ја проширите TI енергија-заштеда на електронски производи.INA219 има индустријата е најголем прецизност и мали димензии, не само што може да се следи пад на притисок на шант низ отпорникот, уреди со покажувач на шант напојување напонот, во исто време, исто така може да се пресмета сила.Уредот усвојува SOT23 пакување, туку и за серверот, лаптоп компјутер, напојување, батерија управување и дигитални електрични возила и телекомуникациска опрема за мерење на грип даваат мали, ниски трошоци за решение. INA219-40 c до + 85 c температура опсег и може да се реализира максималната грешка од 1% точност, максимална форумот на 100 ув.Предноста на висока прецизност на производот во комбинација со 12 резолуција, може да им помогне на клиентите колку што е можно, намалување на пад на притисок на шант низ отпорникот, која може да се минимизира моќ на косата и потрошувачката на енергија и заштеда на одборот простор.Уредот епски на 26 автобус на напон во опсег од 0 V до + V. INA219 други важни карактеристики вклучуваат : Калибрација програмабилни регистрира може директно да ја прочитате неговата единица мерка е ampere струја, и моќ во watts по читање. За колку што 128 примероци во просек, со цел да се реализира филтер за бучава во животната средина. На I2 C интерфејс има пауза, не само што може да се избегне со автобус да ги заклучуваат, но, исто така, може да обезбеди високо-брзина на владата, ги исполнуваат комуникација барања до 3.4 MHz. Сите опции се поддршка на софтвер програмабилни INA219. Користејќи еден напојување, работен напон помеѓу + 3.0 да + 5.5 V.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Број На Модел На:
INA219

Поврзани производи