2.5% Ретинол Крем Се Соочуваат Со Крем Витамин Е Колаген Retin Анти Стареење, Брчки, Акни Хијалуронска Киселина Зелен Чај Белење Крем
Ново - 21 %

2.5% Ретинол Крем Се Соочуваат Со Крем Витамин Е Колаген Retin Анти Стареење, Брчки, Акни Хијалуронска Киселина Зелен Чај Белење

Залиха
DEN 547.20
DEN 432.00
Износот:


2.5% Ретинол Крем Се Соочуваат Со Крем Витамин Е Колаген Retin Анти Стареење, Брчки, Акни Хијалуронска Киселина Зелен Чај Белење Крем
Објектот специфики :
Тип : Ретинол Крем Крем
Бренд : Mabox
Капацитет : 1.7 fl мл/50мл
Целна Област : Очи, Лице
Пол : Унисекс
Пакет Големина : прибл.65*62*76mm
Количина : 1 Pcs
Тежина : околу 172g
Потребни состојки :
Вода,Butylene Гликол,Trehalose,Cetearyl Olivate,Sorbitan Olivate,Caprylic/Capric Triglycride,Ретинол(Витамин А),
Simmondsia Chinensis(Јојоба)Семе На Нафта,Portulaca Oleracea Екстракт,Paeonia Suffruticosa Корен Екстракт,
Althaea Officinais Корен Extact,Arnica Монтана,Tilia Cordata Екстракт Од Цвет,Натриум Hyaluronate,Tocopherol,
Xanthan Гуми За Џвакање,Алантоин,Benzyl Alcohol,Салицилна Киселина,Глицерин,Sorbic Киселина,Parfum
За Чудо Ретинол :
Оваа Ретинол Крем е формулиран со 2,5% Ретинол Комплекс која обезбедува и непосредни и долгорочни
порака за да се промовира и блескава кожа. Таа поддржува природни мобилен промет за подобрување на кожата, текстура и тон.
Појавата на линии, брчките, и зголемена порите е омекнат, откривајќи нови кожа со младешки сјај.
Ретинол moisturizer, кој се појави за да помогне со појавата на знаци на стареење и брчки, додека негување
вашата кожа со повеќето природни и потентен состојки на располагање.
Насоки :
Се применуваат nigtly да cleased лицето и вратот.Мазна бисер големина износ рамномерно со нежна масажа се додека целосно
се апсорбира.Предлози за употреба секојдневно за најдобри резултати.
Напомена :
1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикани
од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.
2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.
3.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка.
Пакет се вклучени :
1 Ретинол Крем Крем

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Функција:
Навлажнувачки
НЕТО-WT.:
50МЛ
Број На Модел На:
Ретинол Крем Крем
Состојка:
Вода,Trehalose
Земја/Регион на Производство:
Кина
Употреба:
Лице
Тип На Објект:
Крем
Тип:
Ретинол Крем Крем
Функција:
За Нега На Лице

Поврзани производи