10pcs/многу Нови Оригинални Maxell ER3 3.6 V 1100MAH Horned САЛАДИН Батеријата Батерии со Литиум Plug Направени во Јапонија
Ново - 5 %

10pcs/многу Нови Оригинални Maxell ER3 3.6 V 1100MAH Horned САЛАДИН Батеријата Батерии со Литиум Plug Направени во Јапонија

Залиха
DEN 4560.00
DEN 4332.00
Износот:


Батеријата е од голема важност за нашиот секојдневен живот. Тука имаме различни различни батерии во нашата компанија. Имаме супериорен литиум батерии на продажба и услуга. Денес ние би сакале да ви препорачуваме нашите 3.6 V 1100 MAH Maxell ER3 Horned Li-ion Батерија. Несомнено е дека тие се високо квалитетни и издржливи, како и висока енергетска густина. Исто така, овие батерии се смета подобро и во ниска и висока температура операции. Над сè, тие се погодни за многу електронски апарати, и тие се обезбеди континуиран одличен извори на енергија на вашиот уред. Зошто не се направи некоја мудра одлука токму сега?
Карактеристики на Високо квалитетни и издржливи Обезбеди одлична континуирано извори на енергија на вашиот уред Висока густина на енергија, долг живот на батеријата Тоа е добро и во ниска и висока температура работење Одговара за камерата, MP3/MP4 плеер, калкулатор и други електронски уреди
Спецификации Димензии 1.18 x 0.51" / 3 x 1.3 см (L x Кол) Тежина 0.28 мл / 8 g Напон 3.6 V Капацитет 1100m AH Тип ER3 Li-ion Батерија

Декларираните карактеристики

Номиналниот Напон:
3.7 V
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ER3
Номиналниот Капацитет:
1100mAh
Бренд Име:
Maxell
Тип На Батерија:
Литиум
Големина:
3.6V

Поврзани производи