Бесплатен Превозот! Yeacomm YF-P11K 4g си-пи-и WIFI КОМПЛЕТ надворешна LTE си-пи-и затворен WIFI АП
Ново - 16 %

Бесплатен Превозот! Yeacomm YF-P11K 4g си-пи-и WIFI КОМПЛЕТ надворешна LTE си-пи-и затворен WIFI АП

Залиха
DEN 7392.00
DEN 6209.00
Износот:

YF-P11 K отворено 3g 4g LTE си-пи-и затворен АП со WIFI функција Yeacomm 4 G WIFI КОМПЛЕТ е поделен на два дела (на отворено LTE единица со слотот за sim картичката и затворен единица со WIFI функција.) Отворено одделение дизајниран со вграден-во висока добивка антена за да се постигне LTE сигнал засилување. Вода-доказ и молња-доказ обвивка помага на единицата за да се биде добар користи на отворено. Внатрешна единица се сместува во просторијата. Тоа е исто како нормален безжичен рутер со 2 Lan порти и WIFI. Овие 2 дела поврзани Со Категорија 5 кабел. Внатрешна единица на снабдување со енергија на надворешна единица преку РОЕ, додека внатрешна единица обезбедува две Ethernet порти и WIFI сигналот. Отворено Одделение
Внатрешна Единица
Интерфејс тип
Wan
1 x 10/100 Mbps wan портот(RJ45)
Lan
2 x 10/100 Mbps Ethernet порта(RJ45)
Антена
2 x WIFI антена
Моќност
1 x DC адаптер , DC15 V/1 A
Ресетирање
Враќање на рутерот да неговиот оригинален factory default прилагодувањето
Физички
Домување
Пластични
Димензии
105mm x 95mm x 20mm
Тежина
125g
Инсталација Слики :
Забелешка : ве Молиме забелешка на она што фреквенции ви се допаѓа кога ќе го поставите цел(главна фреквенции).
Стандардна Верзија :
ФЛОПИ : Band1/2/3/5/7/8/20
TDD : Band38/40
WCDMA : 850/900/1900/2100
GSM : 850/900/1800/1900
Факултативна 1 :
ФЛОПИ : B1/2/3/5/7/8/28
TDD : B38/39/40/41
WCDMA : 850/900/1900/2100
GSM : 850/900/1800/1900 Добри коментари како што е подолу : Подобро wireless, Подобар живот ! За било какви прашања, само ги споделите со нас. Ако количината е голема, може да додадете мојот Skype : export5(во)yifanwireless.com

Декларираните карактеристики

Тип На Мрежа:
4G/3G
Wifi Frequence:
2.4 G
Антена Врв Добивка:
5dbi
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 a,802.11 n,802.11 b,g 802.11
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbs
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Безжичната Безбедност:
WPA-PSK/WPA2-PSK
LAN Порти:
2
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n/a
Вграден во Ѕид:
Yes
Бренд Име:
yeacomm
Поддржува VPN:
Yes
Број На Модел На:
YF-P11K
4G LTE Брзина:
CAT4 150M DL, 50M УЛ
РОЕ:
Поддршка

Поврзани производи