Бесплатен Превозот 5PCS/МНОГУ AC напон 220V 2000W SCR Напонски Регулатор Затемнување Нежните Брзина Контролер Термостат

Бесплатен Превозот 5PCS/МНОГУ AC напон 220V 2000W SCR Напонски Регулатор Затемнување Нежните Брзина Контролер Термостат

Залиха
DEN 383.52
Износот:

На напонски регулатор е посебен подобрување коло за моторни брзина може да се прилагоди од страна на прецизност мулти прстен potentiometer да се прилагоди на производството на најниско напон. Постои поврзување позиција на табла : ВО 220 V, ОД излезни Параметри : Користете напон : AC напон 220 V Максимална моќност : 2000 W Напон регулатива : AC 90-220 V Големина : висока температура отпорни FR-4 коло Тежина : 45g регулатор на Притисок материјал : италијански phlx оригинални увезени силикон контролирани, висок напон до 1200 volts. Сите се high-напон кондензатори, Сите се метален филм отпорници, СВ предизвика диоди, Прецизност мулти пак potentiometer, главниот potentiometer е Тајван стоки производители, материјалот не е во ред, се внимателно избрани голем број на набавка. Со топлина мијалник, купувачот може да го користите страна, италијански оригинален увезени посебни обичај силикон контролирани од силикон, висок напон до 1200 volts. Тековната 25 A (поголема од другите, кои се продаваат од страна на 2500 W) 1.6 mm дебели епоксидна бакар облечени ламинатни, извршување на совршен заварување работа. Користејќи метод : Стави овој производ е поврзан во серија во табела светилка или електрични кола, имено светилка, апарати како што се скршени отвори било која телевизија жица и нула линија на коренот, да се "производ" на две жици може да) ротари potentiometers и ротари род, може да се игра на ѕвонење регулатива, регулирање на брзината и притисокот, температурата ефекти; употребата е многу погодно. Овој производ е да се користи роман bi-directional моќ thyristor, бидејќи сегашниот се до 25 години, многу добро се реши електричен шпорет жица во ладење на отпорот е премногу мал поради над проток; може да биде многу удобен прилагодување на моќ излезниот напон, 90220 volts меѓу произволна прилагодување, електрична енергија снабдување и побарувачка на употреба. Како што се : електричен шпорет, бојлер, преносот на топлината светилка затемнување, мал мотор, електрични лемење температура. Со цел да се постигне затемнување, температура, притисок и регулирање ефект. Може да ги обезбеди моќ помалку од 2000 Вати големи електрични апарати, поради употребата на сила е голема, па општа домаќинство електрични апарати или мали фабрики доволно. (индуктивен или капацитивни оптоварување моќ треба да се намали, на напонски регулатор е предвидено со двонасочно висока моќност thyristor, potentiometer се предвидени со завртка капа без било елемент ќе биде во можност да го користите, многу е удобен и практичен.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
AC НАПОН 220V 2000W
is_customized:
Yes
Употреба:
AC НАПОН 220V 2000W
Теорија:
AC НАПОН 220V 2000W

Поврзани производи