Albinaly Ултра сјајна LED Светилка IPX-7 Водоотпорен КРИ XM-L2 8000 LM Факел 5 Начини Прилагодливи Јасноста на боите користите батерија 18650
Ново - 30 %

Albinaly Ултра сјајна LED Светилка IPX-7 Водоотпорен КРИ XM-L2 8000 LM Факел 5 Начини Прилагодливи Јасноста на боите користите

Залиха
DEN 541.44
DEN 379.00
Износот:


Спецификација :
LED Светилка
1.Бренд : Albinaly
2.Име На Модел : S-О7
3.Количина : 1 BUC
4.LED Emitter : XPE/XML-L2
5.Режим : 5-Mode (high - средно - ниска сос - Strobe)
6.Светилка Век : 100,000 Часа
7.Боја : црна
8.Се Емитуваат Боја : Бела Светлина
9.Прекинувач : Опашка Капа Clicky/Clickie
10.Леќи На Камерата : Конвексен Леќа
11.Случај материјал : Трајни авиони-одделение алуминиум
12.Батерија : 1 x 18650
Батерија Полнач
Текст : AC110-220 V 47-63 HZ Излез : 3.7 V; 450m Ah
Батеријата
Квалитет : 1pcs
Материјал : Li-ion Батерија
Напон : 3.7 V
Капацитет : 3000m Ah
Големина : 65x18mm Функција: УЛТРА МОЌЕН : Користи Кри XM-L2 LED, оваа led светилка има max светлина излез од 8000 Lumens, со длабоко параболична чинија рефлектор, таа произведува долга низа насочување на зрак врз 826 ft / 252 м и оптимална периферните осветлување за помош во навигацијата. ПАМЕТЕН ПОЛНАЧ : карактеристики Микро USB полнење на батеријата преку USB батеријата празнење, и LED полнење/празнење индикатор, батеријата за откривање ве информира на енергија статус лесно, наменети за батерија 18650 итн. ИЗДРЖЛИВИ и СИГУРЕН : Случај е направена со користење 6000 серија машински авиони алуминиум со елоксирани заврши прави оваа светилка отпорност & корозија-доказ. Карактеристики КРИ ВОДЕШЕ со животниот век над 50.000 часа, вие никогаш не ќе треба да ја замените светилката крушка, само батерии. МУЛТИ-РАБОТНИ МОДОВИ : Висок - 800 Lumens / Средината на 400 Lumens / Ниско-80 Lumens / Strobe / СОС, пет начини со опашката капа switch за еден раце работа. ШИРОК-АПЛИКАЦИЈА : светлото е широко се користи за кампување, планинарење, лов, риболов, велосипедизам, домување, итен случај, градежни работи, авто поправка, куче одење во текот на ноќта и сл.

Декларираните карактеристики

Боја На Каросеријата:
XPE-3000LM, КРИ-L2-8000LM
Тип На Објект:
Рефлектори
Функција:
Тешко Светлина,Шок Отпорни
сертификација:
CE,FCC,RoHS
полнач:
Не Е Применливо
Поддршка Dimmer:
5-8 датотеки
Тело Материјал:
Алуминиум
Лумен:
Други
Тип На Батерија:
18650
Тип На Светилка:
Кампување,качување,лов,риболов,близу
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Wattage:
10W
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
Albinaly
Зум:
Yes
Број На Модел На:
S-A07
Осветлување Растојание:
200-500 m
Модел на LED Монистра:
КРИ-L2

Поврзани производи