10PCS T10 LED Сијалица W5W 5630 SMD Автомобил Внатрешни работи Светлина Светилка за Chevrolet Cruze Aveo Lacetti Captiva Niva Искра Орландо Epica Sonic
Ново - 35 %

10PCS T10 LED Сијалица W5W 5630 SMD Автомобил Внатрешни работи Светлина Светилка за Chevrolet Cruze Aveo Lacetti Captiva Niva

Залиха
DEN 711.36
DEN 462.00
Износот:

10 PCS T10 LED Сијалица W5 W 5630 SMD Автомобил Внатрешни работи Светлина Светилка за Chevrolet Cruze Aveo Lacetti Captiva Niva Искра Орландо Epica Sonic Карактеристики : 1.Овој производ усвојува високо квалитетни LED извор на светлина, ниска моќност, висока осветленост, заштеда на енергија и заштита на животната средина. 2.Замена на традиционалните опашка светилка директно, и тоа е лесно да се инсталира. 3.Висока прозрачна чистота, без филтер сенка. 4.Потрошувачка на енергија е ниско, и да се постигне истата осветленост на традиционалните светилки. Спецификации : Тип : T10 6-SMD LED светилки. Животен век : Повеќе од 50000 (часови) Боја : Бела Напон : 12 V LED Чипови : 6 парчиња висока моќност 5630 SMD по led сијалица. Крстот Референца : одговара 147, 152, 158, 159, 161, 168, 175, 184, 192, 193, 194 2825 2827 W5 W. Примена : Табличка Светлата Страна на Вратата Учтивост Светла,Внатрешни работи Мапа Светла, Куполата Светла,Паркинг Светла,Град Светла,Карго Светлата Страна Маркер Светла,Агол Светла, Багажникот светла итн.5630 SMD T10 сијалица е посветла од 5050 LED сијалицата во пазарот. Забелешка : Ако тие не светло по вметнување во штекер, вметнете oppositely Ако ПРЕДВОДЕНА не светне, едноставно флип тоа 180 степени (јават на поларитетот) Пакетот вклучува : 10pcs LED светилки Ние ги поддржува следниве методи на плаќање. Сите исплати на Ali Express се обработуваат преку Alipay. Сите предмети може да биде песна. Ние ќе ги искористиме Ali Express Стандард Превозот како наш основен превозот метод,бродот на парцели за речиси секоја земја во светот, и нормално предизвикани нема прилагодено должност.Времето за испорака е за 9-35 дена, понекогаш тоа ќе биде подолго.тоа е безбедно,службено лице и економски. Undelivery Надомест : ако стоката се undelivery во рамките на превозот време,ние ќе им понуди полн со пари наплата или испрати стоката повторно. 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.

Декларираните карактеристики

Wattage:
1W
Име На Модел:
t10
Бренд Име:
OKECAM
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Cruze-Година:
2013,2011,2014,2010,2015,2012
Напон:
12V/24V
Тип На Објект:
Внатрешното Осветлување
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Објектот Тежина:
100g
Chevrolet Модел:
CRUZE
Lumens:
120LM
боја:
Бела
Препорачуваме Useage:
Внатрешни работи Купола/ Читање Светлина/Багаж кутија светла
Led чипови:
5630 smd
Траење на живот:
повеќе од 50000 часа
Пакет:
10 парчиња

Поврзани производи