3D Скенер Одбор Комплет Ciclop Проширување Одбор со A4988 УНО контролер додатоци за 3D печатач електронски diy комплет

3D Скенер Одбор Комплет Ciclop Проширување Одбор со A4988 УНО контролер додатоци за 3D печатач електронски diy комплет

Залиха
DEN 263.52
Износот:


Добредојдовте На Нашата Продавница !!!
ZUM скенер за контрола Одбор :
Ciclop 3d печатач, скенер одбори е најновата верзија се Користи за ciclop 3d печатач, скенер со Отворен код 100% тестирано
A4988 Stepper Моторни Возач :
A4988 е комплетен microstepping моторни возачот со вграден преведувач за лесно ракување. Овој производ е достапен во полн, половина, 1/4, 1/8 и 1/16 чекор режими функционираат биполарно stepper мотори, излез диск капацитет до 35 V и ± 2 A. A4988 вклучува фиксна исклучување-времето тековната регулаторот, регулаторот во бавен или мешани распаѓање режими. A4988 конвертор е клучот за лесно спроведување. Додека "чекор" текст внесувањето на еден пулсот вози на мотор една microstep. Не постојат фаза секвенца маси, висока фреквенција контрола линии, или комплексни интерфејси на програмата. A4988 интерфејс е многу погодна за комплексни микропроцесори е недостапна или е overburdened.
Во микро-чекор операција, A4988 сечкање контрола во внатрешноста автоматски го одбира тековната распаѓање на владата (Бавно или Мешани). Во мешани распаѓање mode, уредот првично е поставен на фиксно престој во некои брзо расипување, тогаш остатокот од бавно распаѓање на престој. Мешани распаѓање тековната контрола шема резултати во намалување на коишто се слушаат моторни бучава, зголемување на чекор точноста, и да се намали потрошувачката на енергија. Внатрешни синхрони исправање контрола circuitry е предвидено да се подобри пулсот-ширина модулација (PWM) работењето потрошувачка на енергија. Внатрешните плочки на заштита вклучува : термички исклучување со hysteresis, undervoltage lockout (UVLO), и crossover-струјна заштита. Посебна моќ и секвенционирање.
A4988 површината планината QFN пакет (ES), со големина од 5 mm × 5 мм, номинална целокупниот пакет висина на 0.90 мм, со изложени подлога за зголемена топлинска дисипација. Овој пакет е Pb (суфиксот-Т), со 100% мат калај leadframe позлата.
Карактеристики и Придобивки
· Ниска RDS (На) Излез
· Автоматско тековната распаѓање режим на откривање / селекција
· Се меша со бавно тековната распаѓање режими
· Синхрони исправање на ниска моќ дисипација
· Внатрешни UVLO
· Крос-струјна заштита
· 3.3 и 5 V компатибилен логика снабдување
· Топлинска исклучување circuitry
· Земјата грешка заштита
· Оптоварување кратки-коло заштита
· Задолжително чекор пет начини : полн, 1/2, 1/4, 1/8 и 1/16
Тип 1
Type2
Type3

Декларираните карактеристики

Големина:
Type 1, Type2, Type3
Број На Модел На:
скенер за контрола на Одборот
Бренд Име:
BIQU
Тип На Објект:
Матичната плоча
Број На Производ:
УНО контролер и ZUM скенер Одбор за контрола
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Акции:
во парк
Состојба:
New100%
Употреба:
3d печатач делови

Поврзани производи