Нова Бела PCI-E Столб 008 Изразат 1X 4x 8x 16x Extender PCI E USB Столб 008S Адаптер Картичка SATA 15pin за BTC Рударство Рудар USB3.0

Нова Бела PCI-E Столб 008 Изразат 1X 4x 8x 16x Extender PCI E USB Столб 008S Адаптер Картичка SATA 15pin за BTC Рударство Рудар

Залиха
DEN 335.52
Износот:


Нова Бела PCI-E Столб 008 Изразат 1 X 4x 8x 16x Extender PCI E USB Столб 008 S Адаптер Картичка SATA 15pin за BTC Рударство Рудар USB3.0
Околу Опис :
Висока Светлина
СТАБИЛНА и БЕЗБЕДНА : 4 Цврсти Кондензатори испорачуваат моќ да Графика stably и безбедно.
СТАБИЛНА КАБЕЛ : 60cm USB 3.0 кабел, многу меки и лесно да се одржи и пат. Кабел со штит нето внатрешноста е постабилна за рударство. PCI-E 1x да 16x електричен столб адаптер картичка со мулти-слој заштитените жица ќе не ослаби сигнал во рок од 3 метри.
ВЕР 008 S : Верзија 008 S столб колекции се најновите и врвот на линијата решение за поставување на Ethereum апаратури за ископување.
НАМАЛУВАЊЕ на матичната ПЛОЧА ОПТОВАРУВАЊЕ : 4 PIN, SATA и Графичка картичка 6 PIN интерфејс се опционални да моќ, која обезбедува Графички картичка независна моќ и го намалува плоча оптоварување при користење на повеќе Графички картички.
ШИРОКО се ПРИМЕНУВА : Погоден за сите Прозорец системи, LINUX и MAC.
Карактеристики :
1. 4 Цврсти Кондензатори за секоја картичка.
2. 60cm USB 3.0 столб кабел.
3. 4 PIN, SATA и Графичка картичка 6 PIN интерфејс, три интерфејс задолжително.
4. Без возачи е потребно.
5. Совршен за да се постави Ethereum апаратури за ископување
6. 4 Дупки на стој картичка да се зацврсти.
7. LED индикатор и спојување се користи на табла.
8. Одборот димензии : cm x 12.8 4.7 cm x 1.3 см
Answer : ___________________________ Note :
1. 4pin, 6pin и 15 Pin SATA Molex моќ Интегриран интерфејс за PCB, само еден моќност е потребно. Ве молиме НЕ се обидувајте да го приклучиш 2 или 3 моќ интерфејс истовремено!
2. За Dual-core графика картичка или PCI-E 16 X плоча, ве Молиме да користите стара верзија Лента Столб картичка кабел!
3. Проблем : За некои нови плоча во супермаркет, фабрика стандардно е GEN3 па видео картичка може да не бидат признаени или извичник се појави!
Решение : Во bios-от прилагодување, ви треба промена на PCIe 1 X брзина во GEN2 и Тогаш столб картичка ќе работат нормално.
Вие ќе добиете :
1 x PCI-E 16 X Слот Адаптер
1 x PCI-E 1 X Столб Одбор
1 x 60cm USB 3.0 столб Кабел ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
h1111z
Интерфејс Тип:
PCI Express,USB
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
AC3194
Тип:
Додади На Картички
Производ модел:
1x да 16x
USB Кабел Должина:
60см
USB Интерфејс:
USB 3.0
Стој Карактеристики 1:
Со LED Моќ Индикатор
Стој Карактеристики 2:
Со 4x FP солидна кондензатори
Стој Карактеристики 3:
стој
Стој Карактеристики 4:
pci express картичка стој
Функција:
Посветен за btc antminer шлемови рударска
боја:
Бела
Verison:
ВЕР 008S

Поврзани производи