20pcs/10pcs Двојно Страна Употреба се Тркалаат На Косата Смена Восок Ленти Depilatory Восок Епилатор Хартија За Лице / Нозе Отстранување на Влакна Крим
Ново - 31 %

20pcs/10pcs Двојно Страна Употреба се Тркалаат На Косата Смена Восок Ленти Depilatory Восок Епилатор Хартија За Лице / Нозе

Залиха
DEN 75.84
DEN 52.00
Износот:


20pcs/10pcs Двојно Страна Употреба се Тркалаат На Косата Смена Восок Ленти Depilatory Восок Епилатор Хартија За Лице / Нозе Отстранување на Влакна Крим
Карактеристики :
Големина на : (прибл.) 14x 7cm
За нозете, а лицето коса.
Нема потреба да се загрее пред употреба.
Погоден за сите видови на кожа.
Како да се користи?
Имајте на кожата се чисти пред шанса (можете да ја користите Пред-восок за лесно чистење на вашата кожа совршено)
Се сеќавам на насоката на растење на косата.
Бришење на восокот лента со раце за 30 секунди, а потоа кора на две ленти, освен, се применуваат една од нив на местото каде што сакате да го отстраните коса.
Цврсто мазна тоа во иста насока како и растот на косата, за околу 10 секунди, обезбедување на лента е безбедно фиксиран за кожата.
Одржување на кожата затегнат да се избегне непријатност, веднаш се повлече лента назад на себе против насока вашата раст на косата, да ги задржи на лента како блиску до кожата, како е можно.
Отстрани вишокот на восок на кожата или со чист памук, волна подлога или ткиво.НЕ користете сапун, или алкохол за чистење на кожата после шанса. Ние ви препорачуваме да се навлажнета со по восок за заштита на вашата кожа.
Пакетот вклучува :
20pcs/10pcsx Восок трудови

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
moonvvin
Пол:
Женски
НЕТО-WT.:
30g
Број На Модел На:
20pcs/10pcs Двојно Страна Употреба се Тркалаат На Косата Смена Крем
Состојка:
За Лице / Нозе Отстранување На Влакна Крим
Тип На Објект:
Отстранување На Влакна Крим
Мирис:
Хартија
Тип На Објект:
Отстранување На Влакна Крим

Поврзани производи