Најдобри Кореја Козметика Морски Енергија Око Маска 60pcs за Нега на Кожата Ноќна Смена Темно Dircles Столетните Против Стареење Против Брчки
Ново - 21 %

Најдобри Кореја Козметика Морски Енергија Око Маска 60pcs за Нега на Кожата Ноќна Смена Темно Dircles Столетните Против Стареење

Залиха
DEN 952.80
DEN 753.00
Износот:

Најдобри Кореја Козметика Морски Енергија Око Маска 60pcs за Нега на Кожата Ноќна Смена Темно Dircles Столетните Против Стареење Против Брчки
· На свилен hydrogel материјал има влага и нема да се исуши
· Алги, spirulina и chondrus crispus екстракти се антиоксиданс богата со состојки кои го промовираат и одржување на здрава кожа
· Смирување билни екстракти како рузмарин и камилица смири кожата
· Betaine, алантоин и рицинус состојба на кожата да се обезбеди мазна, свиленкаста текстура
Ова око-област специфични маска е збогатен со природен антиоксиданс-богата алги, spirulina и chondrus crispus.
Оваа анти-стареењето формула, исто така, има благотворно билни и ботанички екстракти заедно со длабоко хидратантен состојки како Натриум Hyaluronate обезбедува кожата е убаво условени и plumped.
Редовна употреба ќе ви помогне рамнотежа и заличи на нежна кожа околу очите за да ги промовира јасна, мазна, и младешки тен.
Како да го користите :
Употреба на шпатула за да го подигнете од две парчиња и ставете ги директно под очите како што се гледа на капакот од тегла.
Отсуство на 20+ минути - на hydrogel материјал ќе остане влажна подолго од повеќето маска производи.
Потоа располага со маски и допрете во кој било останатите серум со врвовите на вашите прсти.
Следење и заврши со око крем.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
ZANABILI
Пол:
Унисекс
Функција:
Анти-Подпухналост,Темно Круг,Навлажнувачки,Анти-Стареењето,Белење
НЕТО-WT.:
60pcs
Број На Модел На:
Морски Енергија Око Маска
Состојка:
Морски Енергија Око Маска
Земја/Регион на Производство:
Кореја
Сертификат Број:
Морски Енергија Око Маска
Употреба:
Око
Тип На Објект:
Третман & Маска

Поврзани производи