LiitoKala за LG HG2 18650 18650 3000mah електронска цигара акумулатори моќ високо празнење,30A големи тековната
Ново - 5 %

LiitoKala за LG HG2 18650 18650 3000mah електронска цигара акумулатори моќ високо празнење,30A големи тековната

Залиха
DEN 143.52
DEN 136.00
Износот:


Батериите можат да бидат 25 A тековната работа!!!!!!
Посебни продолжение големи тековната работа на производи, како што се електронските цигари, авиони, модел авион, електрични алатки!
Бидејќи liitokala официјалната продавница не може да се продаде LG производи, па ние објавено на батеријата над официјалната продавница
етикета, ве молиме не се применуваат за враќање на средствата за оваа причина! Инаку ве молиме не го купите овој производ! Ви благодариме.
Сега ние се продаваат LG HG2 старите модели, нејзината друга страна не се печат, ве молиме имајте во предвид.
Име на производ : LG DBHG2 18650 моќ литиум батерии
1, модел : LG 18650 HG2 моќ литиум батерии
2, стандарден капацитет : 3000mah
3 и најмал капацитет : 2900mah
4, отценети напон : 3.6 V
5,полнење напон : 4.2 v
6, испуштање критичниот напон : 2.5 V
7, максималниот напон на полнење : 4.25 V
8, одржлив максимално полнење на струјата : 4А -
9, одржлив и од полнење на струјата : 12 A
10, максималната испуштање струја одржливиот : 25 A
11, тежина : 46g
12, им овозможи на собна температура : полнење : 0~45, испуштање : - 20~60
13, клеточната површина температура граници : на полнење : 60, испуштање : 80
14, големина : 18.2 mm (Д)x 65.0 mm (H).
Посебни потсетам : полнење прво, потоа употреба на новата батерија, литиум батерија не overcharge и со текот на испуштање, батерии и потоа прекинете полнењето на батеријата е доволно, ве молиме да ја дополните веднаш, инаку литиум батерија е лесно да се оштети, па дури и да доведе до отпад. (не поголема од 4.25 V напон, испуштање напон имале подобро не помалку од 2.75 V)
Литиум батерии имаат ограничена употреба, генерално околу 800 пати. Секој повик на чекање е еквивалент на еден наполнетост на батеријата, секој задолжен, со тоа ќе се скрати животот на еден.
LG литиум јон батерии предности : висока енергетска густина, мала големина на висок напон (3.7 V), ќе се обезбеди стабилна празнење напон конзистентност е добар, животот е долго, долго време празнење, без меморија ефект Висока температура отпорни на претставата е добар, може да изнесува околу 50 ° C температурата на безбедноста ефикасност е на високо ниво, без експлозија, не гори не-токсични, не-загадувачките (заштита на животната средина)
18650 литиум јон батерии се широко се користи во :
Комуникациски уреди : PHS телефон, радио, итн
Информации опрема : лаптоп компјутер, PDA, пренослив печатач за факс машина, итн
Аудио опрема : дигитални камери, камера, преносни VCD, DVD, светло, итн
Електрични алатки : електрични алатки, електрични planer, LED светло светло, итн.
Јас продавница, исто така, може да се прилагоди на различни појас заштита коло на 18650 литиум-јонска батерија пакет според клиентите барања.
Заштита коло ги има следниве две точки :
1, за да се спречи батеријата да го наполнам предизвикани од батеријата празнење (штета).
2, спречување на батеријата предизвикани од полначот висок напон согорување (експлозија), и други безбедносни прашања. Ви овозможува да користите повеќе безбеден.

Декларираните карактеристики

боја:
1PCS батерија, 2 ПАРЧИЊА батеријата, 3PCS батеријата, 4PCS батеријата, 5PCS батеријата, 6PCS батеријата, 10PCS батеријата
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
18650 3000mAh HG2
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
liitokala
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
18*65MM

Поврзани производи