AutoEC 2x H8 4 Супер посветла led диоди canbus висока моќност headlamp светилки drl Магла Светлина Светилка Автомобил Обратна светилки бела DC12v #LJ64
Ново - 8 %

AutoEC 2x H8 4 Супер посветла led диоди canbus висока моќност headlamp светилки drl Магла Светлина Светилка Автомобил Обратна

Залиха
DEN 590.40
DEN 543.00
Износот:

Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9.
Ве молиме проверете led светло база тип на вашата светлина база за да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа. Сигурен и издржлив : нема волфрам жица, стакло школка и така натаму лесно да се оштетат делови, постои мала можност на абнормални отпад, трошоците за одржување се многу ниски. Светлата боја чиста : за разлика од блескаво светилки полн спектар на фреквенции, типичен ПРЕДВОДЕНА од спектрален тесен, светлината е многу чиста. Ако код за грешка или хипер трепка се јавува,ве молиме додадете соодветна отпорници(50w 6¦-60¦) или flasher реле.
противотуманные фары/ противотуманки/ дхо/ светилки drl/ фары противотуманные/ магла светилка/ противотуманные фары светодиодные/ led магла светлина/ светодиодные противотуманные фары/ led магла/ neblineros/ фары противотуманные/ лампы h8 led canbus/ светодиойдные лампы противотуманны/ lampe antibrouillard/ фары противотуманные светодиодные/ противотуманная фара/ туманки/ led магла светлина/ противотуманные фары
1. Чиста боја, со убав изглед. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Зелена заштита на животната средина : рециклажа на отпадот, нема загадување, не е како флуоресцентни светилки содржи хг. Долг живот : производот усвојува постојан струја диск технологија (не е едноставна отпорник capacitor чекор надолу), направи светлината мушка е постојан струја, не се менуваат со напон флуктуација, светилка лежиште може да се постигне најдобар ефект, и долг животен век. Долг живот. Имаат ефект на замени блескаво светилки : сега глобалното исклучување, да се забрани блескаво светилки, оваа LED светилки за да го замените блескаво сијалица. Безбедност : calorific вредност е многу мала, не многу жешко како волфрам светилки со вжарено, ќе не изгори. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска енергија : 10 w led диоди е еднакво на 40 w, заштеда на енергија светилка светлината. Висока осветленост : поради користењето на постојан струја диск, светлина лежиште може да се постигне најдобра светлина, висока осветленост.h11 ултра светла/ultra обратна/phare де високата puissance/авто фары 4х4/светилки drl висока осветленост/дхо 12в/автомобилски светла собранието/lj64
бланко brillante h11 де niebla
База Тип : H8 /H11 4 магла Светлината LED кол : 4 smd висока моќност супер светло Моќ : 3 Watts (Целосна) Напон : 12 Постојан Струја Употреба : магла светлина, светлата Големина : 2. Ако сè уште не може да работи, ве молиме контактирајте со нас за добро решение. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.4 х 1 cm) Lumens : 800 Lumens

1. Брзо активни;
14. изберете ни Супер посветла, висока моќност анти-вибрации, отпорност, безбеден и сигурен Зелена , без Олово и жива елемент Ниска топлина, ниска температура Лесна инсталација, само plug & play Побрзо времето за одговор и вибрации отпорни Школка е направен од висок температурата отпорни, донесува висока осветленост LED како светилка куќа Најновите и подобрување на дизајнот на Апликацијата : Дење работи светлина, Копија светлина, Управувањето светлина, Foglight ,Возење Светилка, Светлата
апликација за " Ba9s 13 smd 5050 led H6 W T11 T4 W Автомобил Царинење сигнал читање панел внатрешни работи Кочница Опашка Светлина светилка со висока моќност 'chpxc
2 парчиња/set H8 H11 4 магла светлина
Answer : ___________________________ Note : Оваа ставка доаѓа со вграден-во CANBUS оптоварување отпорници за да се избегне OBC код за грешка, сепак тоа нема да ги собере сите автомобили директно,бидејќи отпорот секој автомобил потреби се различни.

Декларираните карактеристики

Astra-Година:
2008,2003,2002,2007,2004,2005,2001,2000,2006
Бренд Име:
AutoEC
Име На Модел:
H8 /H11 4 магла Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Материјал Тип:
пластика и метал
Објектот Дијаметар:
1.5cm
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Chevrolet Модел:
Astra
Објектот Тежина:
20g
Специјални Функции:
Лесно да се инсталира
База Тип:
H8 /H11 4 магла Светлина
Работен век:
>30000 часа
Led количина:
4 SMD
Температура На Боја:
3000k-8000K
Функција:
висока моќност супер светло
Напон:
12 Constant Current
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови
Употреба:
Правец на ветер

Поврзани производи