5 КИЛОМЕТРИ Долга Низа CUAV HACK ЛИНК 2.4 G 500mw Datalink и Дигитален Видео преносен Систем За PIXHAWK PIXHACK

5 КИЛОМЕТРИ Долга Низа CUAV HACK ЛИНК 2.4 G 500mw Datalink и Дигитален Видео преносен Систем За PIXHAWK PIXHACK

Залиха
DEN 474.72
Износот:

5 КИЛОМЕТРИ Долга Низа CUAV HACK ЛИНК 2.4 G 500mw Datalink и Дигитален Видео преносен Систем За PIXHAWK PIXHACK
Оваа CUAV HACK ЛИНК Дигитален Линк Систем е за PIXHAWK Контролор на Летање, го поддржува 720 P HDMI реално време видео пренос и mavlink податоци, исто така, го поддржува ППМ далечински управувач на податоци товар. Можете да ги видите и контрола за видео преку телефон или таблет КОМПЈУТЕР. Оваа CUAV HACK ЛИНК ги вклучува Воздух станица и Терен станица, овие две станици користите IMX6 ПРОЦЕСОР и работи на Линукс систем, што може да maximumly се обезбеди сигурноста на системот. На далечина може да се постигне 2-3 километри.со оригинални антена,Ако додадете голема антена,ќе можат да летаат далеку повеќе.
Спецификации :
Земјата станица :
Комуникација ditance : 1-3km
Ефективна isotropic зрачеше енергија (EIRP) : 500m W*2
Примање на осетливост (1%СЕКОЈ) : -95d Bm-+2d Bm
Антена стекнат : 5.0-+0.7 d Bi @ 2450 MHz
Работна фреквенција : 2.4 Ghz ISM
Антенски приклучок : SMA
Работен напон : 5 V +-0.2 V
Max. актуелни : 1700m A
Процесор со фреквенција : IMX6 1 GHz
Memroy : 512 MB DDR3
Систем диск капацитет : 8 G
Капацитетот на батеријата : 3100m [email protected] 3.6 V
OLED резолуција : Бела @ 128*64
Работна температура : -10~50 сте C
Големина : 80*45*25mm
Тежина : 163g
Видео текст формат : HDMI 720p
Изградена во OLED дека може да се прикаже летање податоци и количината на електрична енергија
HDMI 720 P vidoe излез, да се поврзете да се следи и очила
MAVLINK излез, да се поврзете со CUAV антена
Воздухот станица :
Комуникација ditance : 1-3km
Ефективна isotropic зрачеше енергија (EIRP) : 500m W*2
Примање на осетливост (1%СЕКОЈ) : -95d Bm-+2d Bm
Антена стекнат : 3.0-+0.7 d Bi @ 2450 MHz
Работна фреквенција : 2.4 Ghz ISM
Антенски приклучок : UFL
Работен напон : 5 V +-0.4 V
Max. актуелни : 1600m A
Процесор со фреквенција : IMX6 1 GHz
Memroy : 512 MB DDR3
Систем диск капацитет : 8 G
Одложување : 100*200ms
Работна температура : -5~60 сте C
Големина : 75*45*45mm
Тежина : 78g
Видео текст формат : HDMI 720/1080 P
Поддршка за хардвер : Камера со HDMI ™ излез, GOPRO3/4/Xiaoyi камера,итн.
Hack линк за АПЛИКАЦИЈА :
Код : cuavhlink
Hack-линк Кориснички Прирачник : Работа : 1. Прво се поврзете со Wi Fi : CUAVWLink_XXXXXX , стандардниот код : cuavwlink 2. Мобилен HFlight Конекција, comfirm UDP порта е 14550, потоа кликнете на UDP->Connect 3. Мобилен Телефон HFlight добијат информации од ФК успешно 4 MP софтвер за PC Конекција, одберете UDP-> Connect, порт : 14550 Да се избегне други поврзете го тоа, ве молиме промени на PW-Линк кодот на Мобилниот Телефон. 1. Кликнете на Системот на Менито на страничната линија, долго притиснете го копчето за WIFI слика. 2. Кликнете на Проверка Копчето за да се добие статус на PW-Линк, и да се промени предмети, кликнете Comfirm. Се поврзе на PW-Линк за да добиете
Купувањето Вклучува :
1x HACK-ЛИНК Земјата Станица
1x HACK-ЛИНК Воздух Станица
2x Антена
1x Micro HDMI Кабел
1x Напојување на Модулот
1x Pixhawk Кабел
1x ГШ на Далечинскиот Сигнал Кабел
1x JST Моќ Кабел
1x USB Кабел за Податоци
1x HDMI Интерфејсот Кабел
1x ППМ Интерфејс Кабел
1x Мобилни Планината

Декларираните карактеристики

боја:
За Pixhack, За Pixhawk, 2 ПАРЧИЊА Дополнителна Антена
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Надградба На Делови/Додатоци:
Шок Апсорбер
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Алатка Материјали:
Сечење
Број На Модел На:
HACK ЛИНК
РК Делови и Accs:
Предаватели
Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Метал

Поврзани производи