SUNKIA Специфични Дење Работи Светлината LED Дневните За ФОЛКСВАГЕН Touareg 2012 2013 2014 година со помош на Сигнал & Затемнети Функција светилки drl Светилка
Ново - 20 %

SUNKIA Специфични Дење Работи Светлината LED Дневните За ФОЛКСВАГЕН Touareg 2012 2013 2014 година со помош на Сигнал & Затемнети

Залиха
DEN 5070.24
DEN 4056.00
Износот:


Номинална Напон : DC 12 V
Номинална Моќност : помалку од 10 W
Номинална Струја : помалку од 1 A
Температура на бојата : 6000-7000 K
Светла Боја : Бела
Осветленост : 300-600 Lumen
Работна Температура : -30~+80°
Тело Материјал : ABS пластика + висок квалитет на LED
Животен Век : Над 100,000 часа
Водоотпорен Ниво : IP66

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела боја со Жолта, Бела Само
Материјал Тип:
ABS Пластика
Објектот Тежина:
1.1kg
Бренд Име:
SUNKIA
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Touareg-Година:
2012,2013,2014
Име На Модел:
Светилки drl за Фолксваген Touareg 2012-2014
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
Правец На Ветер
Фолксваген Модел:
Touareg

Поврзани производи