12V DC Водоотпорен 550MM LED Awning Светлина Алуминиум материјал цврсти во дресот на Црна Школка/ Бела Школка/ Сребрена Школка/ Кул Бело

12V DC Водоотпорен 550MM LED Awning Светлина Алуминиум материјал цврсти во дресот на Црна Школка/ Бела Школка/ Сребрена Школка/

Залиха
DEN 2299.20
Износот:


• Оперативен напон : 12 V DC
• Ниска потрошувачка на енергија : 0.92 А, 12.4 W
• Осветлување боја : кул бело
• Светлосен флукс : 1000lm
• Осветлување агол : 120 степени
• 40 степен надолу агол за повеќе ефикасни светлина осветлување
• Водоотпорен оценка : IP66, отпорни на вода, прашина и влага ingress
• Површината планината дизајн, лесен за инсталација
• Innovational LED технологија, енергетски ефикасни
• долг животен век стигне до 30.000 денари часа
• Димензија : 550mm x 30мм x 40.5 mm

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
кул бело
боја:
Бела Школка, Црна Школка, Сребрена Школка
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Ширина:
1.6inch
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,FCC,CCC,RoHS
Бренд Име:
goldenlion
Употреба:
Сообраќајот Осветлување
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Должина:
21.6inch
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
6 месеци

Поврзани производи