Yangtze 58V 15A 14A 13A оловни Батерија Полнач За 48V Ebike E-велосипед Пакет AC DC Напојување
Ново - 31 %

Yangtze 58V 15A 14A 13A оловни Батерија Полнач За 48V Ebike E-велосипед Пакет AC DC Напојување

Залиха
DEN 7130.88
DEN 4920.00
Износот:


Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,
Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!
Влезен приклучок
Излезниот приклучок
Апликации тип :
ЗА Номинален Напон 48 V батеријата пак,48 V електрични б ајк
ПРОЗОРЦИ сили ( 4 серија оловни батерија информации за Батеријата pack), Батерија оловни Батеријата ,Електрични Алатки, Градинарски алат,
Чистење машина,Ebike,Голф количка ,Електричен Скутер,ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање на Велосипед ,ПРОЗОРЦИ, за Напојување итн .5 A
Текст pulg/Излез pulg : Однесуваат на следните plug слики
******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов. Напон на конверзија делови, Со Циклус по Циклус C urrent Ограничување, меки почеток функција, со ESD Заштита.
Професионални инженери, неограничен број на
технички совети. PCB Делови
Користење на SMD компоненти,автоматски масовно производство од машина, да се Намали прирачник грешки, да се подобри квалитетот на производот.
Дозволете нашите професионални инженери препорачувам
право апарат за вас. Задолжен за контрола кола,со Користење на прецизност напон comparator,Прецизна контрола на полнењето на напон и струја,Со overcharge заштита, во текот тековната заштита, како и излез краток спој заштита.
4) Користење на алуминиум топлина мијалник,Добра термичка
дизајн,в на подобро кул моќ уред,
Во согласност со принципот на топла проток на воздух, се прошири на
услуга живот.
Функција :
YZPOWER
● Стабилна MTBF : > 30000 H
● Мали Димензии : 205 * 121 * 100mm
● Light Тежина : 2 килограми
● Време на испорака : 2-5 работни дена
● Материјал : Метал Алуминиум Случај
● По-продажбата на услугата : 36months Гаранција
● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот
● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење
● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн.
Спецификација
Влезен Напон : 110-240 Vac
Фреквенција/тековни : 47-63 Hz / 6.5 На
Полнење напон : 58 V
Полнење на струјата : 15
Полнење метод : CC/CV
Работна Температура : 0°C до 45°C
Температура на чување : -20°C 50°C
Полнење напон отценети : 58 ± 0.
По-Продажбата На Услугата
Производи се обезбеди три-годишна гаранција. Прецизна граница на напон и струја, квалификувани целосно наполнета
и да се избегне над задолжен
СЛ полнење крива
Детални Слики YZPOWER Главни Делови
1) Влезни и излезни филтер electrolytic capacitor
користете го издржат
температури -40 до +105℃,со Ниска Отпорност ,
Висока сигурност,
Долго корисен живот,Високо ниво на rip-ple способност,итн карактеристики.
2) Внесување Мост KBP406 rectifiers Можат да го издржат просек
Напред бидат исправени во Тековната 4А -, врв напред пренапони тековната
130 A,Блокирање Напон 600 VDC
3 ) главниот моќ трансформатор усвојува EC40 јадро,
PC40 материјал, Висока ефикасност, ниска железо загуба,
Доволно моќност, Имаат доволно моќ
маргина.
Нашата фабрика
Сертификати
YZPOWER
Оу р Сервис Pre-Продажбата на Услугата
Кажете ни за вашата батерија тип, карактеристики,
Професионална продажба менаџер за вас Понуда,
транспорт, испорака период и за други прашања.

Декларираните карактеристики

боја:
15A, 14A, 13A
Чашката Стандард:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Батеријата Број:
4
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
YZ800
екран:
No
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
YZPOWER
Стил:
батерија полнач
Употреба на објект-1:
Електричен Велосипед
Употреба на објект 2:
Електричен алат
Фреквенција:
47-63Hz
вентилаторот за ладење:
Yes
Случај Материјал:
Алуминиум
сертификација:
CE FCC ROHS ССА
Излезниот Напон:
DC 58V (+ /- 0.3 V)

Поврзани производи