За 1PC LAN Ethernet 2 Начин Реле Одбор Одложување Switch TCP/UDP Контролер Модул ВЕБ Сервер Промоција
Ново - 10 %

За 1PC LAN Ethernet 2 Начин Реле Одбор Одложување Switch TCP/UDP Контролер Модул ВЕБ Сервер Промоција

Залиха
DEN 852.96
DEN 768.00
Износот:


Микро-канален далечински управувач 2-начин remote и cloud Ethernet мрежа вклучете го одложи реле TCP/UDP реле модул контролорот може да се прошири до 8
Контрола преку Ethernet и интернет повлече 2 реле, ослободување
И може да биде продолжен од страна на pin надворешни реле модул за осум излези
Модулот поддржува TCP, UDP, облак далечински управувач три видови на работа
Лесно е да се разбере упатства, инструкции може да се определи 165535 секунди задоцнување
Модул е опремен со VB, Delphi PC програмата и изворниот код за да ви помогне лесно да компјутеризирана далечинска контрола
TCP и облак од далечина може да се провери статусот на сите релеи
Исто така, по секоја команда обработка е завршена, модул ќе се врати на најновата држава на сите релеи
UDP режим нема статус на барањето или други враќа
Код е исклучително едноставен, лесно да се биде вграден во различни апликации
Целосна поддршка за средно развој, отворен TCP, UDP контрола протокол, облак средно развој пакет овозможува далечински, САПУН, и Web Услуги API-интерфејс и Мирен Веб Услуга API-интерфејс
Модул Карактеристики :
STC микро-контролор за индустриски господар чип
Одборот 2-начин висок квалитет на реле, реле со апсорпција диодни кола
Со 1-канал моќ индикатор, секој реле има статус индикатор светлото и реле
Реле модул може да биде продолжен до 8 излези, answer : ___________________________ Note : реле модул треба да биде активна high
Можете да го конфигурирате модул преку мрежни параметри, како модул IP адреса, стандардниот гејтвеј, итн
Држење реле статус пред моќ надолу (конфигурираат)
Преку интернет контрола, далечински облак од страна на локалните заштита со лозинка, безбеден и сигурен
Поддржува 5 V или 9-24 V влезен напон 1.6 mm дебели PCB со воените одделение FR-4 лист материјал, PCB големина 6.8x4.8cm, се издвои на дупки за монтажа
Спецификација :
Бренд нови
PCB димензии : прибл. 6.8x4.8x1.5cm/2.68x1.89x0.59"
Моќ барања : DC5 V, Микро USB напојување; или DC9-24 V
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) :
1 x Pc Ethernet модул
'

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
Други
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
OOTDTY
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Употреба:
Види детали
Теорија:
Ethernet Модул
Напон:
as description

Поврзани производи