1Pcs Оригинални Hobbywing РК Автомобил/РК Брод Програма Картичка LED Програма Кутија 2C Програмирање на Картичка За XERUN Серија Автомобил Brushless ESC

1Pcs Оригинални Hobbywing РК Автомобил/РК Брод Програма Картичка LED Програма Кутија 2C Програмирање на Картичка За XERUN Серија

Залиха
DEN 479.52
Износот:


За XERUN Серија :
Ова ДОВЕДЕ програма кутија е за програмирање Hobby Wing brushless ESCs. Своите пријателски интерфејс го прави ESC програмирање лесно и брзо.
Тоа е компактен, преносни и многу однесува за областа употреба.
Таа работи со следниве Hobby Wing производи :
1.Platinum V1/V2 серија & Fly Fun V5 серија на brushless авиони ESCs.
2.Xe Run серија (повеќето), Ez Run серија & Quic Run серија на brushless автомобил ESCs.
3.Sea King серија на brushless брод ESCs.
Дел Број : 30501003
Спецификации
Големина : 88x58x14mm(Dxšxv)
Тежина : 40g
Влезен Напон : 4.8 V—8.4 V(посебна батеријата е потребна за пуштање во оваа програма кутија кога европската социјална повелба нема вграден/надворешни БЕК)

Декларираните карактеристики

боја:
За XERUN Серија
Бренд Име:
hobbywing
Материјал:
Гума
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
TH106-1
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
програма картичка
Четири тркала Атрибути:
програма картичка
Алатка Материјали:
програма картичка

Поврзани производи