ЕДИНИЦА UT320D мини-контакт термометар, dual-канал К/J thermocouple термометар податоци за да се задржи исклучува автоматски

ЕДИНИЦА UT320D мини-контакт термометар, dual-канал К/J thermocouple термометар податоци за да се задржи исклучува автоматски

Залиха
DEN 951.36
Износот:


Главни Карактеристики
1. 1m капка доказ
2. 4 пати/s земање мостри стапка
3. Максимална/минимална/просечна
4. Data hold
5. LCD заднинско осветлување
6. Широк спектар, висока точност
7. К/J thermocouple сонда избор
8. CE сертификација
9. Разликата мерење : Т1~T2
10. Автоматско исклучување
11. Индикација за слаба батерија
За заштита на животната средина, ние не обезбеди хартија брошури, ние може да обезбеди електронска верзија на англиски упатство

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
UT320D
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
3 ААА Цинк-манган батерии

Поврзани производи