IOT RTU Модул Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул 8DI+8DO Поддржува Висока Брзина на Пулсот Контра SCADA OPC M140T
Ново - 49 %

IOT RTU Модул Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул 8DI+8DO Поддржува Висока Брзина на Пулсот Контра SCADA OPC M140T

Залиха
DEN 9504.00
DEN 4847.00
Износот:

IOT RTU Модул Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул 8 DI+8 DO Поддржува Висока Брзина на Пулсот Контра SCADA OPC M140 T На M140 T Ethernet Далечински I/O Модул е индустриски класа, изолирани дизајниран, со голема сигурност, висока стабилност и висока прецизност стекнување на податоци модул, вградени 32-Битни Микропроцесори со Високи Перформанси MCU, Интегрирано 1 Индустриски 10/100 адаптивни Ethernet модул внатре. Тоа обезбедува мулти I/O, поддржува стандардот Modbus TCP, може да се intergraded во SCADA, OPC сервер, и други системи за автоматизација. Тоа е дизајн за работа во тешките индустриска примена средина, широко се користи во голем број на индустриска автоматизација, безбедност мониторинг систем, автоматско мерење и контрола на системот. На M140 T Ethernet Далечински I/O модул обезбедува RS485 интерфејс, преку RS485 автобус, тоа може да каскада Modbus RTU I/O уреди или Modbus RTU метри, на пример : различни дигитален текст или дигитални излези, аналогни влезови или излези, термичка отпорност IO модул комбинација, ги намалите трошоците. Во исто време, Ethernet Далечински I/O модул има регистрирате мапирање функцијата, каскада Modbus RTU I/O податоци, автоматски се собрани за мапирање меморија област, Modbus TCP Клиентот прашање, без да се чека, тогаш може да добиете брз одговор за задоволување на индустриски навремено барања. На M140 T Ethernet Далечински I/O модул обезбедува 8 оптички-изолирани дигитални влезови, поддржува max. 10 MHz висока брзина на пулсот контра, 8 дигитални излези, поддржува 10 Hz~300 Khz висока брзина на пулсот излез или реле излези. Сите на I/O со висока фреквенција за земање и специјални филтрирање стратегија за да се обезбеди тоа е сигурен. Вградени 32-Битни Микропроцесори со Високи Перформанси MCU, вградени чувар; Напојување 12~36 VDC со над напон и фаза-пресврт заштита; Вграден Web сервер за конфигурација и управување; Интегрирани 10/100 адаптивни Ethernet модул, поддржува Modbus TCP протокол; 8 оптички изолиран дигитален текст, поддржува max. 10 Mhz висока брзина на пулсот контра; 8 дигитален излез или реле излез, поддржува 10 Hz~300 KHz висока брзина на пулсот излез; Висока фреквенција за земање и специјални филтрирање стратегија за да се обезбеди сигурност; 1 RS485 Сериски порт, поддржува Modbus RTU/ASCII Господар, може да се прошири I/O модулите; Поддржува регистрирате мапирање функција и продолжување I/O истрага стратегија; Обезбедува 1 канал 12~36 VDC извор на енергија излез за надворешен уред за заштеда на жици трошоци; LED инструкции работат статус, со reset копчето за ресетирање, лесно on-сајт, инсталација и пуштање во работа; Користење на метал школка, заштита класа IP30. Метална школка и системот за безбедност изолација, особено погоден за индустриски апликации во областа; 1 X M140 T

Декларираните карактеристики

боја:
Влажни контакт ДИ, Сув контакт ДИ
Екранот:
No
Зона Број:
8
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Лозинката Тастатура:
No
моќност:
12~36VDC
Видео Интерфејс:
No
Приклучок Тип:
Приклучете НИ се
Големина:
105 x 88 x 30 mm
Бренд Име:
КРАЛОТ ГУЛАБ
Јазик:
Англиски
Број На Модел На:
M140T
Излез Број:
8
Име:
IOT Далечински IO Модул
Дигитален текст:
8
Дигитален Излез:
8
Дигитални примероци фреквенција:
500HZ

Поврзани производи