За Звук Светлина Контрола На Реле Модул Вклучете Го Одложи Сензор Прилагодливи 5 V 12 V 24 V Промоција
Ново - 20 %

За Звук Светлина Контрола На Реле Модул Вклучете Го Одложи Сензор Прилагодливи 5 V 12 V 24 V Промоција

Залиха
DEN 258.72
DEN 207.00
Износот:

Интензитетот на светлината праг 10-10000 LX прилагодлива чувствителност (повеќе или помалку еквивалент на полно црна за сончеви половина ден во сенка на светлината опсег) 4. Работата и жици инструкции (многу важно! Секогаш внимателно прочитајте) Модул пратки биле откриени пред, но поради различни специфични области, треба да се прилагодат за песната што сакате да ја користите. правец на стрелките на часовникот копче за да го прилагодите доцнењето ќе биде префрлен на најниско одлагање, со цел да се олесни приспособувањето на звучен интензитет. Посебна Забелешка : Неодамна, купувачи се каже следниве прашања 1 : Нестабилност пати Одложување, овој модул се одложи капацитивни празнење одложување, одложување должина целосно се предизвикани од звукот на capacitor товарење и растоварување одлуки. Две звучни засилување, 100-5000 прилагодливи засилување, (одговара на околу 10 90 децибели на звук), прилагодливи звучен интензитет прагот.Обратна поларитетот заштита, обратна на снабдувањето со електрична енергија не функционира, ќе не изгори на модулот. Широк влезниот напон 5-30 V, ултра-широк опсег. Бидете сигурни дека photoresistor е завиткан црна лента (мет тип отворен тип, исклучете го светлото за контрола на функцијата пред пуштање во употреба на истоветна) 2. Задоцнување најмногу до една минута. Микрофон слика и заварување со photosensitive отпорник само за демонстрација цели, со цел да се избегне мешање на реле исклучите микрофонот звук, ефикасна испорака на производи со продолжување кабел. Активирањето изгледа одлично, да се одложи точката претседател, мала точка одложување на звук, ќе бидат пониски, тестот е многу едноставна за гас сензор дува на, предизвика одложување е, секако, многу повеќе отколку што зборуваме. За да го исклучите светлото за контрола на функција, се користи директна селотејп да се покрие photoresistor. Тогаш се зборува или трипер, внимавајте на ЛЕР е осветлена (поради што се пренесуваат пократок веднаш потоа исклучен). Светлината интензитет бенд прагот : приближно 10-10000 Lx прилагодливи. По прилагодувањето на соодветните акустична интензитет постепено да се прилагодите доцнењето копчето за лево, затвори разговор модул или трипер вашите раце додека го одложи времето што ви треба. Се сеќавам дека моќта на изборот на pin-от не е во ред! 1. Контрола апарати за одреден интензитет на светлината и интензитетот на светлината или помалку отворени. Доцнењето : 1-60 S прилагодливи (не-одложување, прецизност capacitor утовар и истовар одложување време, со активирањето активира звук) Максимално оптоварување струја : 10 A / напон 220 V Модул големина : 50mm * 33mm * 18mm (L * W * H) , со М3 шраф за монтирање дупки положба. Постепено ја прилагодите чувствителноста додека ви треба. Влез и излез жици дијаграм Мерки на претпазливост! 1. Основната идеја е како што следува : исклучување на светлина контролна функција, доцнењето на минимум, прилагодете го звукот интензитет, а потоа прилагодете одложување, конечно ја прилагодите светлината интензитет. Модул параметри : напон : 5-30 V ( исклучување од напојување кога 6 Vd shorting капа, се сеќавам! Погрешниот избор може да изгори на модул) Опсег на звучниот интензитет : за 10-90 d B прилагодливи.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
Други

Поврзани производи