Малина Пи Нула W Пакет Б Основните Development Kit Micro SD Картичка, Адаптер, Службен Случај, како и со Основните Компоненти
Ново - 5 %

Малина Пи Нула W Пакет Б Основните Development Kit Micro SD Картичка, Адаптер, Службен Случај, како и со Основните Компоненти

Залиха
DEN 2399.52
DEN 2280.00
Износот:

Малина Пи Нула W Пакет Б, со Службен Случај
ОПИС
Малина Пи Нула W (вграден Wi Fi) Развој на Полнење Тип Б, Micro SD Картичка, Адаптер, Службен Случај, како и со Основните Компоненти Преглед
Овој развој комплет вклучува : Малина Пи Нула W (вграден Wi Fi), 16 GB Micro SD Картичка, 5 V 2.5 Адаптер, Службен Малина Пи Нула Случај да се задржи вашата Пи Нула чиста и безбедна.
Комплет, исто така доаѓа со некои повеќето основни компоненти можеби ќе треба да се случува со вашиот Пи Нула : Мини HDMI да HDMI Адаптер, Микро USB OTG Кабел, и 2 x 20-pin 2.54 машки/женски pinheader ленти. Малина Пи Нула W Карактеристики
Broadcom BCM2835 1 GHz ARM11 еден-core процесор 512 MB RAM меморија, Додаде безжично поврзување 802.11 b/g/n безжичен LAN Bluetooth 4.1 Bluetooth Ниска Енергија (РАНЛИВИТЕ) Micro SD картичка слот за Mini-HDMI порт (1080p60 видео излез) Микро-USB напојување со Микро-USB OTG порта 40 PIN unpopulated GPIO заглавие (компатибилен со+/Б+/2 B/3Б) CSI камера конектор Композитен видео насловот Композитни ресетирате насловот Димензија : 65mm x 30мм x 5mm Избор Упатство
Пакет Содржина
Производи
Објектот
Опис
Малина Пи Нула W
Малина Пи Нула оригинални V1.3

Мини HDMI да HDMI Адаптер
Мини HDMI машки да се стандарден HDMI женски
Микро USB OTG Кабел
Micro USB на USB
2x20-pin 2.54 машки pinheader лента
Може да биде лемење на Нула
2x20-pin 2.54 женски pinheader лента
Може да биде лемење на Нула
Микро SD Картичка 16 GB
Класа 10 16 GB Micro SD Картичка5 V 2.5 Адаптер
5 V 2.5 излезМалина Пи Нула Случај
Службен Случај за Нула

USB ХАБ ШАПКА
USB ХАБ, USB да UART

2.13 инчен e-Хартија ШАПКА (Б)
2.13 инчен e-ink екран, три-боја : црвена, црна и бела

ПАКЕТ СОДРЖИНА Малина Пи Нула W x1 Мини HDMI да HDMI Адаптер x1 Микро USB OTG Кабел x1 2x20-pin 2.54 машки pinheader лента x1 2x20-pin 2.54 женски pinheader лента x1 Микро SD Картичка 16 GB x1 адаптер НИ стандард 5 V/2.5 USB излез USB x1 типот На приклучокот за микро Б plug кабел x1 Малина Пи Нула Случај x1
123456789

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
Малина Пи Нула W Пакет Б
Демо Одбор Тип:
рака
Бренд Име:
малина пи
Број На Модел На:
Малина Пи Нула W Пакет Б
Вклучуваат:
Пи Нула W и некои повеќето основни компоненти

Поврзани производи