DMC Capri сина Висок Квалитет амбуланта корегирање Rhinestones За Облека венчаница Needwork Rhinestones За Шиење Додатоци
Ново - 5 %

DMC Capri сина Висок Квалитет амбуланта корегирање Rhinestones За Облека венчаница Needwork Rhinestones За Шиење Додатоци

Залиха
DEN 1007.52
DEN 957.00
Износот:


Име на производ : амбуланта корегирање rhinestones
Боја : сина Capri
Големина : SS6 SS10 SS16 SS20 SS30
MQQ : 1bag
Превозот : CPAM слободни
За Rhinestones :
На амбуланта корегирање Rhinestones, исто така, се нарекува како на преносот на Топлината rhinestones,на задната страна на rhinestones има слој од лепило,кога тоа touchs на топлина,лепак ќе се растопи,а потоа и rhinestones може да се топи на површината на облека и така натаму.
За rhinestones,има многу димензии и бои во нашата продавница,Ако има нешто што треба,ве молиме контактирајте со нас во секое време,благодарение;кои Сакаат сте среќен шопинг!
Како да се идентификуваат квалитетот за амбуланта корегирање rhinestones :
1, видете Изглед
Првиот поглед Hot Fix Rhinestones сечење на површината, сечење на површината, толку е поголема неговата диоптрија, подобра осветленост, проследено со гледање, сечење површината е униформа, заби, гребнатини, меурчиња се смета за неисправен. Топла дупчење процес бара, сложен процес, приносот не е многу висока, дефект стапка од 3% -5% од дијамантите треба да се смета како добар производ, и потоа да се погледне на големината на дијаманти се исти. Дијаметар на SS6 број во 1.9-2.1 мм, SS10 броеви во 2.7-2.9 mm .. Исто така, треба да се види дебелина не е во согласност.
2, видете Назад
Камења се сврте назад да се погледне во боја на пластика, бојата е униформа, не нијанси. Светло обоени униформа, кој се смета за добар дијамант. 3, видете на цврст
Амбуланта корегирање Rhinestones лепило на грбот на високото solubility, цврстина дијаманти како е можно. Најдобриот метод за идентификување на дијаманти се : топло по добар мијат во машина за перење, измиени, не можат да си дозволат да се докаже стабилност, се мијат надвор, лепак не се докаже цврстина, добри производ не се исуши.

Декларираните карактеристики

боја:
SS6 500gloss, SS10 250gross, SS16 100gross, SS20 50gross, SS30 25gross
Тип На Производ:
Rhinestones
Техника:
Топло-Fix
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Обликот:
Круг
Бренд Име:
Upriver
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
Број На Модел На:
FRB09
Материјал:
Стакло

Поврзани производи