За 12M 12V Безбедност ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор на Ѕид LED Светло Надворешна RF 140 Степен Промоција
Ново - 15 %

За 12M 12V Безбедност ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор на Ѕид LED Светло Надворешна RF 140 Степен Промоција

Залиха
DEN 247.20
DEN 210.00
Износот:


Лесно да се инсталира.
Automatic (автоматски), лесен, безбеден и практични.
Тоа е во функција на моќ и откривање индиски изјави.
На сензор за движење може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски.
Таа има широк откривање спектар составена од горе и долу, лево и десно услуга поле.
Овој производ е нов тип на енергија-заштеда на осветлување прекинувач, таа донесува висока чувствителност детектор, да се интегрираат коло и SMT.
Таа користи човечкото движење инфрацрвени зраци како контрола сигнал извори, кога се влегува откривање поле, тоа ќе почне да ја контролира load одеднаш.
Спецификации :
Боја изберете : Црна, Сива
Ве молиме оставете боја избор пораката во вашиот налог,или ние ќе ја испрати на црната боја како основна. ви благодариме!
Напон изберете : D : D C 12 V
Материјал : ABS
Работни Ротација : 140°
Стандард : LVD, EMC, CE, Ro HS
IP Оценка : Внатрешна апликација IP44
ЛУКС Поставка : 2-2000lux svr прилагодливи
Големина : 60*47*156mm (прибл.)
Индукција осветлување време : 5s~6min прилагодливи на времето
Откривање на далечина : Прибл 12 M, инсталација 1.5-2.5 Метри Висока
Конекција :
Сина боја : Нула линија (Неутрални)
Кафеава боја : Live жица
Црвено : заштитно јаже
Излез : Максимум 1000 W блескаво светилка, 100 W флуоресцентна светилка , Издувните фан 100 W, Моторни 100 W, Електрични бел 100 W
Answer : ___________________________ NOTE :
Објектот може да биде помалку чувствителни ако одите напред детектор,
но, тоа може да бидат чувствителни ако одите надолу на пресек.
Ако лицето престане да се движи под сензор за движење, тоа може да't светло, исто така,.
Кога е многу жешко во лето, тогаш температура на околина е скоро иста како луѓе, тоа не може да се открие добро.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме за вашето разбирање.
Пакетот вклучува :
1 x Сензор за Движење
'

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Гаранција:
Никој
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Број На Модел На:
Други
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
Никој

Поврзани производи