Виножито 50cmx60cm Мрачно Мулти Винил Филм за Топлина Притиснете Трансфер на Маица Печатење Holographic Винил Филм

Виножито 50cmx60cm Мрачно Мулти Винил Филм за Топлина Притиснете Трансфер на Маица Печатење Holographic Винил Филм

Залиха
DEN 652.80
Износот:


Име На Производ : Ласерски Преносот На Топлината Винил
Материјал Тип : СТП
Боја : 7 Бои за да Изберете
Големина : 20" x 24"(50cm x 60cm)
Функција : Holographic преносот на топлината flex обезбедува сјајна призма-како и да заврши со ефект на виножито.Дизајнот на hoographic преносот на топлината винил flex изгледа различно кога тоа се гледа од различни кога тоа се гледа од различни агли.Исто така,сублимација печатење на лицето од flex е можно.
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Како да го користите :
1.Дизајн на сликата што ја сакате со користење на компјутерски дизајн на софтвер.
2.Користење на плотер машина ,се сече во огледало на сликата.
3.Плевел на лоши филмски околу сликата.
4.место на насловната слика на местото каде што сакате да ја префрлите на облека
5.Го поставите на топлина притиснете машина од 150°C(302°F)до 160°C(320°F)
6.Притиснете го само за 5-15 секунди на среден притисок.
7.Кога е жешко,отстранете ја полиестер поддршка филм.
Забелешка : ние ви препорачуваме да се изврши тест пред да стандард производство.
НАШАТА ФАБРИКА

Декларираните карактеристики

Површински Третман:
Нетранспарентно,Извалкан
Бренд Име:
SUNICE
Функција:
Декоративни
Функција:
Самолепливи
Број На Модел На:
CDH-20-50cm60cm
Материјал:
ПВЦ
Тип:
преносот на топлината винил
Име На Модел:
преносот на топлината винил
Примена:
Т-маица /Облека
Ширина:
50cm
Должина:
60см

Поврзани производи