chensuper 2600mAh BV-L4A Замена За Nokia Lumia 830 РМ-984 Lumia830 Lumia 535 BV L4A BL-L4A

chensuper 2600mAh BV-L4A Замена За Nokia Lumia 830 РМ-984 Lumia830 Lumia 535 BV L4A BL-L4A

Залиха
DEN 475.20
Износот:

Понекогаш поради временските услови или виша сила фактори на транспорт е бавен, времето за испорака ќе се прошири
Се врати и Гаранција
1.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата. Ве молиме бидете сигурни дека сте завршиле сите детали како лице за контакт целосно име, право адреса, пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации. На следење на информации ќе бидат прикажани 3-10 дена по продавачот испраќа елементи, можете да ги пратите пратката на овој сајт : www.
Ви благодарам многу за да купите нашите производи, нашата компанија ветувања гаранција 12 месеци, батерија е било кој квалитет на проблемот, во рок од 12 месеци, ќе биде бесплатно за купувачот да испрати нова батерија. Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена. Ако купувачот добиваат на оштетени објекти, ве молиме да ни кажете во рок од 48 часа за да се обезбеди докази како фотографии, видео, ние ќе се реши што е можно поскоро. Li-on Батерија : BV-L4 A BL-L4 A
2.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.net/en ние ги испратите сите стоки со онлајн следење на број.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C
Превозот
1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2 работни дена по уплатата е потврдено. Капацитет : 2600m Ah
4. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму. Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци. Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.
Повратни информации
1. Употреба : за Nokia Lumia 830 535 RM984 РМ - 1090 РМ - 1089
5.Нашите батеријата е иста големина со оригинална батерија.
> Го стави вон дофат на деца.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата. Вашиот почетокот на потврда ќе бидат високо ценети.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој. Тоа само ве однесе 1 минута, ова 1 минута има исклучително битно значење за нас. Ви благодариме за вашето разбирање. Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и купувачот треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping. Сите добра се проверени, пред пратката, па ако не сте задоволни со купите, можете да разменувате предмети во една недела и ќе мора да контактирате со нас во рок од 24 часа по приемот на вашата нарачка. За било какви предмети, ве молиме испратете со ЕМС или на вашата локална пост се регистрирате mail пораката кога ќе се вратите.
escription :
1. Вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
chensuper
Квалитетот сертификација:
CE,RoHS
Капацитетот на батеријата(mAh):
2201mAh-2800mAh
Компатибилен Бренд:
Nokia
Оригинал или Не:
Компатибилен

Поврзани производи