Бела/Amber Ореол Ангел Око 105W 7 LED Светла + 4 Магла Светлина + Опашка Светилка За Jeep Wrangler Џ.К.
Ново - 10 %

Бела/Amber Ореол Ангел Око 105W 7 LED Светла + 4 Магла Светлина + Опашка Светилка За Jeep Wrangler Џ.К.

Залиха
DEN 11088.00
DEN 9979.00
Износот:

Ние ќе се обидеме потрудиме да се намали ризикот од царинските давачки.
-Професионална installtion се препорачува.
Повратни Информации Политика
1.Во случај да добие погрешен производи се должи на превозот грешка, ве молиме контактирајте со нас за размена или наплата.Однапред ви благодариме за вашето трпение!
3.
-Водоотпорен, dustproof, анти-експлозија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Следење на број ќе биде испратена до вас, откако ќе ја испраќаат вашата нарачка.
Led Светлата Спецификација Тип :
LED Светлата Со Бела/Amber Ореол Ангел Очи ( светилки drl е Бела , Пак Јачина на Светлина е Килибар )
Вати : 105 W - 21*5 W
Текст : 12-24 V DC
Оперативен Напон : 10-30 V DC
Прозрачна Флукс : 6000 LM@висока зрак, 3300 LM@ниска зрак
Конектор : H4/H13 (Земјата и Висока Зрачна)
Домување Материјал : Алуминиум
Леќа Шема : Висок & Ниска Зрак
Повеќе од 50,000 час животен век
Апликација (Одговара на следните апликации)
За Џипови Wrangler TJ (1997-2006)
За Џипови Wrangler TJ Неограничен / ЗАБ (2003-2006)
За Џипови Wrangler JK 2 Вратата (2007-2015)
За Џипови Wrangler JK 4 Вратата Неограничен (2007-2015)
За Земјиште-Rover Defender 90 & 110
За AM General Hummers (1992~2001)
За Hummers H1&H2 (2003~2009) (Х2 потреби 9007 машки да H4 женски адаптер, пакет не се вклучени)
Користи постоечките headlamp retainer, инсталација во околу 20 минути.
-Трајни производи,долг живот,оптимизиран heatsink дизајн.Ако е оштетен,ве молиме да одбие да acceot и контактирајте со нас што е можно поскоро.Ние се обидуваме се потрудиме да се направи ќе се добие саканите производи, како е можно поскоро.Ако сеуште не може да ги примите објект во рок од 20 Дена, ве молиме контактирајте со нас. Ве молиме не одбие за нашата услуга по продажбата
.
-Водоотпорен, dustproof, анти-експлозија.
-Супер светлина и висока ефикасност.
Спецификација :
Dimensioms : 4.3*60*85mm
Led Taillight Спецификација :
Пакет :
2 парчиња ЛЕД Опашка Светла за Jeep Wrangler JK 2007-2016
Карактеристики :
-100% сосема нов,со врвен квалитет.Ако треба да ја промените вашата адреса,ве молиме cancle ред, тогаш се постави нова цел.Ние сме за нашите ценети клиенти и да се разбере concems и фрустрации можеби ќе мора,и ќе се обиде да нашите најдобри за решавање на проблемите.
Wrangler JK Модели reqiure H4-H13 адаптер
Пакет се вклучени :
2 парчиња LED светла
Led магла Светлина :
Карактеристики :
-100% сосема нов,со врвен квалитет.Ако постои било одложување,може да биде предизвикана од лоши временски услови или прилагодено на инспекција.
Испорака Детали
1.
-Професионална installtion се препорачува.Контактирајте со нас пред да остават негативен,ние ќе се најде решение за да се исполнат вашите барања и подобрување на задоволство.0 инчен
Куќа Боја : Црна
Моќност : 30 W*2
Влезен напон : DC9-32 V
Живот време : повеќе од 30000 часа
Работа Температура : -40~85
Боја Temp : 6500 K
Леќи на камерата : 6pcs*5 W LED диоди
Материјал : Алуминиумски умре фрлија домување
Големина : 104.
-Супер светлина и висока ефикасност. Ве молиме испратете ни ја вашата целосна адреса со Телефонски број и бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точно и испорака.Ние се стремиме да одговори на сите пораки што е можно побрзо,но поради временски разлики тоа може да потрае некое време за нас да одговорите.
Бела/Amber Ореол Ангел Око 105 W 7" LED Светла + 4" Магла Светлина + Опашка Светилка За Jeep Wrangler Џ.

Декларираните карактеристики

боја:
САД Верзија, Европската Верзија
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Материјал Тип:
Алуминиум
Wrangler-Година:
2010,2012,2007,2011,2015,2013,2009,2014,2008
Објектот Тежина:
4kg
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Бренд Име:
YAIT
Објектот Дијаметар:
7inch
Име На Модел:
ML701
Специјални Функции:
со Агол на окото светилки drl
Jeep Модел:
Wrangler

Поврзани производи